VKG ostis kaks Narva elektrifirmat

ÄP 03. juuli 2006, 00:00

Narva Elektrivõrgu senine omanik oli Sthenos Grupp AS, mis kuulub Raivo Varele ja Rein Koovile. Narva Elektriteenused kuulusid Ampera Holding OÜ-le.

"VKG ostis ettevõtted, et rakendada täiel määral põlevkiviõli tootmise kõrvalprodukti, generaatorigaasi potentsiaali ning sellest toodetavat elektrienergiat. VKG toodetava elektrienergia hulk on suurenemas ning sellega on võimalik osaliselt katta ka Narva Elektrivõrgu klientide vajadused," märkis VKG juhatuse esimees Janek Parkman.

"Meie hinnangul on Narva Elektrivõrgu näol tegemist hästi juhitud ning heas korras ettevõttega. Seetõttu ei näe VKG ka vajadust Narva Elektrivõrgu töös lähiaastatel mingeid muudatusi teha. Tööd jätkavad ka ettevõtete senised juhid," kinnitas Parkman.

Narva Elektrivõrk ASi uueks ärinimeks saab OU VKG Elektrivõrgud.

Tehingu maksumust pooled ei avalikusta.

"Töötajatele ja klientidele omanikuvahetus peale rekvisiitide muutuse midagi kaasa ei too," ütles ASi Narva Elektrivõrk juhatuse esimees Ahti Puur.

Viru Keemia Grupp AS on Eesti suurim põlevkivi töötleja ning juhtivaid põlevkiviõli tootjaid maailmas. Aastas töötleb VKG 1,6 miljonit tonni põlevkivi. 2005. a müüs ettevõte 189 000 tonni põlevkiviõli. Ettevõttes töötab enam kui 1200 inimest.

Narva Elektrivõrk ASi põhitegevusala on elektrienergiavõrgu kaudu edastamise ning jaotamise teenuste müük tarbijatele, keda on 35 000. Aastas edastatakse 300 miljonit kilovatt-tundi elektrienergiat. Ettevõttes on 65 töötajat.

Tänavu jaanuaris kirjutas Äripäev, et maksuamet nõudis Narva Elektrivõrgu omanikfirmalt enam kui 800 000 krooni, sest ameti hinnangul kanditi sealt fiktiivsete nõustamislepingute abil raha välja.

Narva Elektriteenused ASi põhitegevusala on elektrivõrkude ehitus ja hooldus. Ettevõttes töötab 65 inimest. 2006. aastal osutatavate teenuste mahu prognoos on üle 50 miljoni krooni.

Tehing esitatakse konkurentsiametile koondumise menetlemiseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing