General Motorsi suuromanikul pole firma tegevjuhti usku

03. juuli 2006, 10:37

General Motorsi suurinvestor Kirk Kerkorian ei ole asjasse pühendatud allika väitel rahul sellega, kuidas autogigandi tegevjuht firmat restruktureerib.

Autofirma suuruselt neljas aktsionär Tracinda Corp, mille taga on juba nüüdseks juba 89. aasta vanune Kerkorian, on autotootjatesse ja lennukompaniidesse investeerides ajanud kokku miljardeid dollareid.
Asjasse pühendatud allika väitel tahab Kerkorian, et General Motors teeks koostööd Nissani
ja Renault`ga või et oleks mingi kiirem alternatiiv tegevjuht Rick Wagoneri plaani asemele, et tulla välja möödunud aasta 10,6 miljardi dollarisest kahjumist, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.
Autotootjast 9,9 protsenti omav Kerkorian pole General Motorsi vaikse muutmistempoga rahul.

Wagoner on väitnud, et tehaste sulgemine, 30 tuhande ametühinguliikme töökoha kaotamine ja odavam mudelite kavandamine on piisav, et taastada maailma suurima autotootja finantstervis. Senini pole aga Wagoner suutnud oma koduturul USAs Aasia konkurentidele vastu panna ja andnud pidevalt turuosa käest.

Kerkorian üritab kaasata Nissani kuuel järjestikusel aastal rekordkasumini viinud Ghosnilt kogemusi, et kiirendada General Motorsi kulude kokkuhoidu.

Tracinda saatis Wagonerile 30. juunil kirja, milles on kirjas, et nii Nissan kui Renault on valmis ostma General Motorsis vähemusosaluse. USA autotootja ütles, et ta kaalub ettepanekut ja Nissan ja Renault teatasid, et nad on avatud koostöö laiendamisele, kui USA autotootja nõukogu selle heaks kiidab.

Renault ja Nissan on omavahel põimunud. Renault`ile kuulub 44% Nissanist ja Nissanile 15% Renault`ist.

General Motorsi aktsia tõusis reedel võimaliku Nissan-Renault alliansi peale 8,6 protsenti.
Viimase viie aasta jooksul on Nissani aktsia tõusnud 67% ja Renault aktsia 63%, samas kui General Motorsi väärtpaber on 54% võrra odavnenud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing