PM: Raamatupidaja nimetab Weroli juhte valetajaiks

03. juuli 2006, 08:30

Werol Tehaste pearaamatupidaja Kaja Pärna sõnul ei meeldinud firmajuht Henn Ruubelile, et ta keeldus laenulepinguid muutmast ja dokumente hävitamast.

Ametlikult toodi koondamise põhjuseks kulude kokkuhoid, kirjutab Postimees.

Pärna sõnul oodati talt, et ta ilustaks pankrotiohus firma raamatupidamist, muudaks tagantjärele lepinguid ning hävitaks mõned paberid.

«Werol on praegu sisuliselt pankrotis, kuid uus juhatuse esimees Henn Ruubel püüab selle seisu ilusama näidata,» rääkis Pärn. «Mina ei saa aga lubada, et selle käigus seadust rikutakse.»

Tüli algpõhjus peitub tema sõnul tõsiasjas, et riik, kellele Werol praegu kuulub, on otsustanud müüa firma iga hinna eest Urmas Sõõrumaale kuuluvale Dovelin Balticule ja kõik, kes püüavad asju seaduste järgi ajada, sunnitakse lahkuma.

Sarnastel põhjustel vabastati Pärna hinnangul ametist ka firma eelmised juhid Robert Närska ja Helmo Hainsoo.

Oma väidetega pöördus Pärn Werolile määratud ajutise pankrotihalduri Ene Ahase poole ning rääkis murest ka politseile, kust soovitati ruttu firma dokumendid uurida anda.

Ruubeli sõnul koondati pearaamatupidaja aga kulude kokkuhoiuks, sest firmal on tarvis säästa ja nii suurt raamatupidamismeeskonda ei ole vaja. «Finantsjuhi töö teen ise ära, ülejäänud raamatupidamistoimingud teevad meie kaks raamatupidajat,» rääkis Ruubel. «Pärna süüdistused jäävad ta enda südametunnistusele.»

Ajutise pankrotihalduri Ahase sõnul on ta Pärna väidetest kuulnud, kuid seisukohta ei oska ta nende osas võtta. «Ma ei ole näinud kõiki dokumente, mida ma küsisin, ja seetõttu on raske öelda, kas Pärna süüdistused on tõsi,» rääkis ta.

Praegu on firma igapäevane juhtimine ajutise halduri järelevalve all. Viimane kontrollib pea kõiki tehinguid, mida firma teha tahab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing