WisdomTree tõi USAs börsile 20 uut indeksfondi

03. juuli 2006, 14:56

Indeksfondipakkujate hulgas tuli 13. juunil turule WisdomTree Investments, mis pakkub New Yorgi börsil 20 uut indeksfondi, mis jälgivad dividendiindekseid.

WisdomTree püüab oma indeksfondidega konkureerida turu, mida valitsevad Barclays Global Investors, State Street Global Advisors, Vanguard Group ja teised ning mille kogumaht on kasvanud 335 miljardi dollariseks, kirjutab uudisteagentuur MarketWatch.

Kui tavaliselt on indeksfondides suurem osakaal suure turuväärtusega ettevõtetel, siis WisdomTree indeksfondis oma investeerimisfirma sõnul suurema tähtsusega fundamentaalselt paremate ettevõtete aktsiaid.
Kaheksateistkükmnel indeksfondil on aluseks dividendimaksete suurus ja kahel dividenditootlus.
Kuus on USA suunalised indeksfondid, nagu WisdomTree Total Dividend Fund (<GR#US.DTD>), kaheksa jälgib ülejäänud maailma regioone ja kuus on ülemaailmsed, nagu WisdomTree International Dividend Top 100 Fund (<GR#US.DOO>).
Ettevõtte sõnu on neil maailmas esimene indeksfond, mis jälgib rahvusvahelisi väikefirmade aktsiaid (WisdomTree International SmallCap Dividend Fund – <GR#US.DLS>).

„Me oleme loonud unikaalse võimaluse, mis annab indeksfondide turule uue suuna ja aitab inimestel muuta suhtumist indeksifondidesse ja investeermisse,” ütles WisdomTree tegejuht Jonathan Steinberg. „Meie meetod põhineb usul, et turuväärtust jälguvate indeksite struktuur on vigane, kuna seal on suur ülehinnatud ja väike alahinnatud aktsiate osakaal”.

Fondide aastane haldusrasu ulatub 0,28-0,58 protsendine varade mahust.

Firma eesmärgiks on saada endale erinvaid investoreid alates väikeinvestoritest pensioni- ja riskikaitsefondideni välja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing