Audiitorfirma Rimess MRI omandab enamusosaluse Leedu audiitorfirmas

04. juuli 2006, 13:39

Audiitor- ja raamatupidamisfirma Rimess MRI teatas, et omandab enamusosaluse Leedu MRI Audit Consulting acute;is.

Rimess MRI ja Leedu MRI Audit Consulting partnerid kirjutasid juuni alguses alla enamusosaluse ostu-müügilepingule. Firmad jätkavad algselt tegutsemist seniste nimede all ja jäävad kasutama rahvusvahelise audiitorfirmade ühenduse MRI brändi.

'Eesti ja Leedu firmade ühendamisega loome aluse esimese ühtse juhtimise ning tegevuspõhimõtteid rakendava üle-baltilise audiitorfirma loomiseks. Lähitulevikus on kavas koostöö tihendamine ka ühe Läti tuntud audiitorbürooga,' ütles Rimess MRI juhatuse esimees Mati Nõmmiste.

Tänaseks on paljud Eesti ettevõtted laiendanud oma tegevust naabermaadesse, samuti kiireneb üha enam teiste Baltimaade firmade tulek Eesti turule. 'Idee on lihtne: kõigil kolmel Balti turul tegutsev klient peab oma asjad saama minimaalse vaevaga korda ühest meie kontorist. Olgu siis Tallinnast, Vilniusest, Riiast või Tartust,' sõnas Nõmmiste.

Äriloogika ütleb, et Eestis ettevõtjast klient, kellel on tütarfirmad teistes Balti riikides, peab tulevikus ühe kliendihalduri abil saama soovitud kõrge kvaliteediga ja metodoloogiliselt samase teenuse kõigis kolmes riigis. Nõmmiste lisas kommentaariks, et Läti ja Leedu turul on kõikide Rimess MRI poolt osutatavate teenuste kasvupotentsiaal suur.

Ühinenud firmas on kokku üle 90 töötaja, kellest kolmveerand töötab Eestis ja veerand Leedus. Selle põhitegevusaladeks on ja jäävad audiitorteenuste osutamine, finants-, maksu- ja õigusalased konsultatsioonid ning ettevõtete raamatupidamise korraldamine. Firma partnerid hakkavad tulevikus vastutama konkreetsete tegevusvaldkondade eest, samas ei koondata juhtimist füüsiliselt ühte kohta. Ühendatud firma käive on hetkel ca 45 miljonit krooni aastas.

Rimess MRI asutati 1992.aastal. Eestis kuulub ta käibelt viie suurima audiitor- ja konsultatsiooniteenuseid osutava firma hulka, kodumaisel kapitalil põhinevatest firmadest on Rimess MRI suuruselt esimene nii audiitor- kui raamatupidamisteenuste valdkonnas, teenindades enam kui 1000 klienti. Alates 1995. aastast on Rimess MRI maailmas esikümnesse kuuluva rahvusvahelise audiitorfirmade ühenduse - Moores Rowland International (MRI) – liige ning alates 2005. aastast korrespondentliige rahvusvahelises audiitor- ja nõustamisfirmade ühenduses Mazars.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing