EPL: BLRT Marketex hädas Ukraina keevitajate Eestisse toomisega

04. juuli 2006, 08:40

11 kuud kestnud asjaajamise tulemusena on Koplis asuv BLRT Marketex suutnud vormistada tööle vaid 35 ukrainlasest oskustöölist.

Vaja oleks neid aga vähemalt 100, et ka järgmistel aastatel lõhepargaste tootmise liider olla, kirjutab Eesti Päevaleht.

BLRT Grupi personalidirektor Heinart Puhkimi sõnul puudub Eestis see instants, kes suudaks operatiivselt otsustada, kas ettevõte saab kolme aasta jooksul täiendavalt kasutada vajaliku kvalifikatsiooniga Ukraina lehtterasetöötlejaid. Puhkim on seisukohal, et kui vastav kooskõlastamine kolmes ministeeriumis ja viies asutuses võtab aega aasta, võib olukord maailmaturul olla juba muutunud.

BLRT Marketexil on lõhepargaste tootmise lepingud alla kirjutatud kuni 2010. aastani. Sellel aastal lähetatakse tellijatele 20 uut pargast, tellimusi oleks aga aastas 60-le pargasele.

Norralaste hinnangul on Koplis kümmekonna aasta jooksul valmistatud ligikaudu 70 protsenti maailmaturu lõhekasvanduse ujuvvahenditest.

Juuli lõpus läheb ellingutelt maha uus laev Arctic Lady, mis suudab korraga pargastele viia tuhandeid tonne kalasööta.

Lõhesöötmise pargas on ilma mootorita, kahe meeskonnaliikmega, 20 meetrit lai ja 50 meetrit pikk keerulise sisseseadega laev, mis mahutab mitusada tonni kalatoitu ja asub statsionaarselt kalakasvanduse piirkonnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing