Eraisikud said üle miljardi krooni tulumaksu tagasi

04. juuli 2006, 11:11

Maksu- ja tolliamet teatas, et on tänaseks tagastanud enammakstud tulumaksu kõikidele klientidele, kellele see oli võimalik.

Tulumaksu pole praeguseks tagasi saanud vaid vale kontonumbri või parandusdeklaratsiooni esitanud isikud.

2005. aasta tuludeklaratsioonide alusel tagastati enammakstud tulumaks rohkem kui 422 000 isikule kogusummas 1,059 miljardit krooni.

Maksu- ja tolliamet palub nendel, kes pole veel tulumaksu tagasi saanud, võimalusel kontrollida e-maksuametis oma deklaratsioonis oleva pangakonto numbrit ja vajadusel pöörduda piirkondliku maksu- ja tollikeskuse poole kontonumbri parandamiseks.

Juhul kui enammakstud tulumaks on juba kord tagasi saadud ja pärast esitatud parandusdeklaratsioon, automaatselt uut tagastust ei toimu. Töö parandusdeklaratsioonidega võtab aega ja uus juurdetagastus võib tulla peale 1. juulit.

Kui paber- või e-deklaratsioonis on soovitud, et tagastatav summa jääks tulevaste kohustuste katteks, siis tagastatakse enammakstud summa ainult kirjaliku avalduse alusel.

Maksuhaldur palub tähele panna, et juhul kui maksumaksja deklareeris kasu vara võõrandamisest või oli/on füüsilisest isikust ettevõtja (FIE), on tulumaksu tagastamise ja juurdemaksmise tähtajaks 1. oktoober, mitte aga 1. juuli.

2005. aasta eest esitati kokku üle 502 000 tuludeklaratsiooni, neist 82 protsenti läbi e-maksuameti. Paberil esitatud deklaratsioonide arv kasvas aastaga 6,1 protsenti ning e-deklaratsioonide üldarv ligi 16 protsenti. 93 protsendile klientidest, kes deklareerisid oma tulu läbi e-kanalite, tagastati tulumaks 5 tööpäeva jooksul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing