Farmaatsiafirmal Pliva pole kosilastest puudu

04. juuli 2006, 14:19

Barr Pharmaceuticals tõstis möödunud reedel oma pakkumist Horvaatia geneeriliste ravimite tootja Pliva eest 2,3 miljardi dollarini (28,3 miljardi kroonini).

USA suurim antibeebipillide tootja pakub Pliva aktsiate eest 755 kunat, samas kui alles päev varem tuli Actavis Group välja 735 kunase pakkumisega. Lisaks teatas Islandi firma, et kontrollib juba üle viiendikku Pliva aktsiatest, kirjutas uudisteagentuur Bloomberg.

Actavis pakkus märtsis Pliva aktsiate eest 570 kunat ja tõstis pakkumise hiljem 630 kunani. Pliva juhtkond ütles seepeale, et pakkumine on liiga madal ja avas pakkumisvõimaluse ka teistele firmadele.

Barri pakkumine on võrdne umbes kahekordse Pliva aastakäibega, samas kui alles märtsis ostis Sanofi-Aventis SA 24,9% Tsehhi koopiaravimitootja Zentiva NV aktsiatest hinnaga, mis oli võrdne 4,2 aastakäibega.

Suurem huvi hakkas geneeriliste ravimite turu vastu tekkima möödunud aastal, kui Teva Pharmaceutical Industries ja Novartis AG suure potentsiaaliga sektorisse investeeringuid tegid.

Pliva aktsia lõpetas eile Zagrebi börsil 760 kunal ehk 5 kunat Barri pakkumishinnast kõrgemal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing