EuroPark jätkab võitlust Tallinna vastu

Liis Rohtmets 05. juuli 2006, 00:00

EuroPark leiab, et Falcki pakkumine ei vasta pakkumise kutse dokumentides esitatud nõuetele.

Sel korral ei esitatud vaidlustust mitte riigihangete ametile, vaid halduskohtusse. Riigihangete amet on kaebuse sisuliselt juba ühe korra rahuldanud, Tallinn seda tol korral siiski arvesse ei võtnud.

"EuroPark ei lepi enne, kui selgus majja jõuab ja käes on lõplik lahendus," ütles Soome firma Eesti tütarfirma EuroPark Estonia OÜ tegevjuhataja Karol Kovanen. "Eesmärk ei ole jäärapäiselt võidelda ja kaebusi välja mõelda, tegu on sisuliselt ühe ja sama vaidega, mida mitmendat korda esitame," sõnas ta.

Transpordiameti juristi ja hanke korraldaja ning kirjutaja Talvo Rüütelmaa sõnul pole alust arvata, et kellegi õigusi on rikutud. "Komisjon on oma töö teinud ning pole põhjust arvata, et see ei olnud korrektne."

Falcki avalike teenuste divisjoni juht Kristjan Konks väitis, et Falcki pakkumine oli igati täpne. "Meie tõlgendasime asja nii ja oleme raudselt veendunud, et pakkumine vastab kõikidele nõuetele."

Halduskohtu istung toimub 23. augustil. Nii transpordiamet kui ka Falck lubasid saata istungile oma esindaja.

Esimesel korral rahuldas riigihangete amet EuroPark Finland Oy vaide, Tallinna transpordiamet aga eiras seda ja kuulutas Falcki pakkumise nõuetele vastavaks.

Seejärel tegi EuroPark uue, sisuliselt sama vaide ja esitas selle uuesti riigihangete ametile. Siis aga leidsid linna juristid, et riigihangete amet pole sobiv instants seda vaiet üle vaatama, põhjendades otsust sellega, et parkimise korraldamise ja kontrollimisteenuse puhul on tegemist halduslepinguga ja riigihangete ametil puudub õigus kontrollida ja määrata hanketingimusi.

See, et linn oli ise juhised andnud vaiete käsitlemiseks riigihangete ametis, ei mänginud enam rolli.

Riigihangete amet taandas end asja käsitlemisest ja sama päeva õhtuks, kui sellekohane kiri EuroPark Finland Oy-ni jõudis, oli linn Falckiga hankelepingu juba sõlminud.

EuroPark Finland Oy, mille käive 2004. aastal oli üle 45 miljoni krooni ning 2005. aastal üle 121 miljoni krooni, korraldab ainult parkimiskorraldusega.

EuroPark Estonia OÜ opereerib Tallinnas ligi 1400 parkimiskohta. Tema halduse alla kuuluvad näiteks 292kohaline Tartu maantee parkimismaja, Reval Hotel Olümpia, Sokos Hotel Viru, Kalevi spaa, Vana-Viru 15, Niguliste kiriku, Sadama parkla, Mere pst 6 ja 6E, Tartu mnt 25, Lembitu 2 ja Turu 4 parkla.

Falck Eesti põhitegevusalaks on turvateenuste osutamine ja kontserni aastakäive on üle 850 miljoni krooni. Falcki prognooosi kohaselt on viie aasta pärast tema parkimistulu kasvanud 50 miljoni kroonini. Eelmisel aastal oli kasum 35 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:07

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing