Politsei võttis uurimise alla Werol Tehaste raamatupidamise

Väinu Rozental 05. juuli 2006, 00:00

Lõuna politseiprefektuur algatas kriminaalmenetluse Werol Tehaste suhtes 27. juunil. Menetluse aluseks oli Werol Tehaste suurima võlausaldaja ja Werol Tehaste erastamiskonkursil kaotajaks jäänud ASi Pere Leib Tootmine avaldus, milles palutakse uurida, kas tehase uus juhtkond pole kasutanud arestitud vara. "Menetluse raames uurime ka fakte, mida avaldas Werol Tehaste endine pearaamatupidaja," ütles Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Marge Püss.

Nimelt väitis Werol Tehaste endine raamatupidaja Kaja Pärn esmaspäevases Postimehes, et ettevõtte juht Henn Ruubel on soovinud temalt firma raamatupidamise ilustamist, mõne lepingu tagantjärele muutmist ja mõne dokumendi hävitamist. Keeldumine maksis Pärnale töökoha, ta koondati 30. juunil.

Marge Püss ütles, et kuna uurimine on algstaadiumis, ei ole veel midagi pikemalt kommenteerida. "Senine uurimine on tuvastanud, et kahtlusi, justkui oleks keegi midagi omastanud, pole," lisas Püss. "Samuti pole konkreetseid kahtlusaluseid - kriminaalsüüdistus on esitatud fakti kohta."

Werol Tehaste ajutise pankrotihalduri Ene Ahase sõnul peab ta 10. juuliks esitama kohtule aruande selle kohta, millised on ettevõtte varad ja kohustused, kas ettevõte on makseraskuses, milliseid juhtimisvigu on tehtud ja kas juhtide tegevuses on ilmnenud kuriteo tunnuseid. "Olen seni tuvastanud, et osa andmete esitamisega on juhatus viimastel kuudel viivitanud," rääkis Ahas ja lisas, et ta ei oska veel öelda, kas need viivitused on kuidagi seotud sellega, mida väitis Kaja Pärn.

Tartu maakohus algatas Werol Tehaste pankrotimenetluse 19. juunil.

Alates mai keskpaigast Werol Tehaseid juhtinud Henn Ruubel ütles, et ta on kriminaalasjast kuulnud vaid ajakirjanduse kaudu. "Las politsei teeb asja selgeks," ei soovinud Ruubel kommenteerida endise pearaamatupidaja süüdistusi. Ruubeli sõnul koondati finantsjuht kulude kokkuhoiuks. "Mina ei tegele rapsiõli tootmisega, mina olen finantsspetsialist ja kuna mul on aega üle, teen edaspidi pearaamatupidaja töö ise ära."

Ruubeli kinnitusel on nad kohtus vaidlustanud Werol Tehaste pankrotimenetluse algatamise, ajutise halduri määramise ja vara käsutamise keelu. Millal Tartu ringkonnakohus proteste menetlema hakkab, pole teada, sest kohtunikud jäid just puhkusele.

Ruubeli sõnul rapsiõli tootmine käib, kuigi ettevõtte põhitegevus on häiritud. "Rapsiseemne tarnijaid teeb mõnevõrra ettevaatlikuks see, et ettevõtte suhtes on algatatud pankrotimenetlus," tunnistas Ruubel.

Juuni algul lõpetas Pere Leib Tootmine rapsiseemne tarnimise Werol Tehastele, uus seemnetarnija on hulgimüügifirma Kesko.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing