PM: Eesti Gaasile võib langeda kohustus maksta hüvitist

05. juuli 2006, 08:20

Riik tahab ohjeldada Eesti Gaasi, kes mullu gaasipuuduse aegu tarbijaid võrgust lahti haakida tahtis, ja kohustada firmat maksma gaasita jääjatele hüvitist.

Majandusministeerium leiab, et kui karmide talveilmade korral peaks Vene gaasitarnetega taas raskusi tekkima, tuleb siinsel gaasimüüjal tarbijatele ja klientidele hüvitist maksta, kirjutab Postimees.

Kuigi Eesti Gaas kinnitab, et suudab kõiki kliente varustada, näitab energiaturuinspektsiooni analüüs, et gaasifirma suudab praegu riiki tuua viis miljonit kuupmeetrit ööpäevas, aga vajadus oleks vähemalt kuus miljonit.

«Korralikku regulatsiooni gaasitarbimise kärpimiseks ei ole,» kommenteeris energiaturu inspektsiooni asejuht Margus Kasepalu. «Ei saa olla nii, et suur gaasifirma võtab telefoni, helistab suurele tarbijale ja ütleb, et kuna Venemaalt gaasi ei tule, siis gaasi te ei saa.»

Majandusministeeriumi energeetikaosakonna juhataja Einari Kisel lisas, et pärast regulatsiooni peab ettevõte gaasist ilma jäänud kliendile ka hüvitist maksma.

Eesti Gaasi müügidirektori Raul Kotov kinnitas, et 20 kraadist kõvema külma korral võib gaasinappus tõesti päevakorrale tõusta. «Veel mõni aasta tagasi oli tavaline, et katlamajad kasutasid gaasi ja õli pooleks,» rääkis Kotov. «Õli hinnad on kõvasti tõusnud ja seda ei taheta varuda.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing