Eesti firma toodab Valgas treilersaunu

06. juuli 2006, 11:21

Praeguseks on osaühingu Marpee Puit omanik Peeter Sedrik tellijatele üle andnud kuus autotreilerist ehitatud mobiilset sauna, kirjutab tänane Valgamaalane.

'Sõber Mardil seisis kasutuseta autotreiler. Mõtlesimegi siis sellise sauna välja,' rääkis Sedrik ajalehele kahe aasta tagusest ajast. Esimest treilersauna ehitati paar korda ümber ja tänu sellele pidas saun tuleristsetele vapralt vastu - teenindas kahe ööpäeva jooksul rohkem kui 600 jahimeeste kokkutulekust osavõtnut.

Täna asuvad Mapree Puidus toodetud treilersaunad Haanjas ühe talujärve kaldal, Hiiumaal, Kuutsemäel ja Tartus. Oma stiililt on kõik saunad sarnased, kuid täpne sisustus sõltub tellija soovist. Viimati müüdud saunas oli vaguni keskmises osas leiliruum, kuhu mahub korraga 6 inimest. Treileri ühte otsa oli ehitatud sauna eesruum 10 inimesele ja teise otsasväike magala 3 inimesele.

Komplektis on 200-liitrine veepaak, mille sisu ahi ka soojaks ajab. Kuna sellisest veehulgast võib saunaseltskonnale väheseks jääda, on treilersaun mõeldud kasutamiseks eelkõige veekogu kaldal.

Treilersaunade valmistamisel kasutatakse kuusepuitu ja seetõttu kaaluvad nad vaid tonni ringis, mis on jõukohane vedada enamikule sõiduautodest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing