GNT Eesti esimese poolaasta käive oli 402 miljonit krooni

06. juuli 2006, 13:54

Eesti suurima arvutikaupade ja koduelektroonika hulgimüüja GNT Eesti AS saavutas aasta esimese kuue kuuga 402 miljoni kroonise käibe.

Käibe kasv võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on 33%, teatas ettevõte.

GNT Eesti tegevjuht Anti Kuiv kommenteeris: „Kõige huvitavam on, et juba tavapäraseks saanud vedelkristallkuvarite ja sülearvutite müügikasvu kõrval on kaks korda kasvanud serverite ja sinna juurde kuuluva tarkvara ning lisaseadmete müük. See näitab selgelt, et majanduse kasvuga kaasneb väga jõuliselt ka andmemahtude kasv.“

Kuiva sõnul on nii traadita võrgu tooted, VoIPi (kõneside üle
interneti) tooted kui ka muud võrguseadmed kasvatanud müüki 45 protsenti võrreldes eelmise aasta sama ajaga.

„Müüginumbreid analüüsides võib arvata, et suur hulk kodu- ja äritarbijaid laiendab arvutikasutust või vahetab aktiivselt välja oma arvutiparki ning nende lisaseadmeid,' märkis Kuiv ja lisas, et seda järendust toetab fakt, et GNT on viimase kuue kuuga müünud igal tööpäeval keskmiselt 100 arvutihiirt.

GNT Eesti kogu aasta müügiks võib kujuneda 900 miljonit, lubas Kuiv.

GNT Eesti AS esindab selliseid kaubamärke nagu Hewlett-Packard, IBM, Samsung, AMD, APC, 3Com, Canon, Philips, Nokia, Fujitsu Siemens, Hitachi, Kingston, LG, Microsoft, NEC, Sony, Toshiba, Avocent, Linksys, 3M, Intel jt. Ettevõtte käive 2005. aastal oli 730 miljonit krooni, tööd anti 50 inimesele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing