Maaelanikud sõdivad taaskäivitunud seakasvatuse vastu

06. juuli 2006, 11:47

Valgamaal looduskaunis kohas asuva Hellenurme elanikud sõdivad taasasustatud sigala vastu, kuna tootmisest levib aeg-ajalt vänge hais.

Tänane maakonnaleht Valgamaalane kirjutab, maaelanikud pole rahul sellega, et omal ajal Hellenurme küla keskele ehitatud sigalakompleks asustati tänavu mais taas notsudega.

Sigalakompleks asub looduskaunis kohas Elva jõe ääres. Teisel pool jõge on kolm ridamaja ja seitse ühepereelamut. Üks väiksem elamu paikneb ka otse sigala kõrval.

Sigalat majandav OÜ Helde PM Tootmine ostab põrsad 25kilostena, kasvatab neid mõne kuu ja müüb siis 110kilostena Valga lihakombinaati. 1300 notsut viibib nuumal paksu põhuga kaetud aedikus. Kui nad on tapamajja viidud, veetakse põhk põldudele laiali ja valmistatakse laut ette uute põrsaste tulekuks.

Osa Hellenurme elanikke on pöördunud sigala keelustamiseks vallavalitsusse ja keskkonnainspektsiooni. Teine osa elanikke asus sigalat kaitsma, sest see annab kohalikele tööd.

'Meie kõigi suhtumine maaelusse on viimaste kümnenditega väga palju muutunud,' kommenteeris Palupera vallavanem Terje Kross. Ta lisas, et vald ei näe põhjust seakasvatust ära keelata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing