Masinaehitustehas Ilmarine sai uued omanikud

06. juuli 2006, 14:40

Masinaehituse ja metallitööde ettevõtte Ilmarine omanik OÜ SRC müüs aktsiad firma senisele tegevjuhile Karel Saarele ning Heikki Laidmale ja Indrek Luukasele.

'SRC Group keskendub oma põhitegevusele, laevaremondile ja -ehitusele,' kommenteeris Ilmarise pressiteate vahendusel müüki SRC juhatuse esimees Hannes Lilp.

Uute omanike sõnul nad lähikuudel Ilmarises suuri ümberkorraldusi ei tee. 'Pikemas perspektiivis soovime kasvada üheks suuremaks metallkonstruktsioone valmistavaks ettevõtteks Eestis ja taastada tuntus Skandinaavias,' selgitas uute omanike plaane Karel Saar.

Töötajate arvu vähendamist ja koondamist Ilmarisel plaanis pole, pigem on töökätest puudus. Veel sel aastal on plaanis luua paarkümmend uut töökohta.

Ilmarine tegutseb alates 1859. aastast ja selle omanikeringi on kuulunud Johann Laidoner ja Konstantin Päts. 147 tegevusaasta jooksul on toodetud nii põllutööriistu, mööbli metallkonstruktsioone, tehaste sisseseadeid, naftamootoreid kui Tallinnas kasutatavaid tramme. Kaubamärk Ilmarine oli üks esimesi ENSVs registreeritud kaubamärke.

Täna töötab Ilmarises 55 inimest. Aasta esimeses pooles on toodetud metallkonstruktsioone nii Eestisse kui ka ekspordiks. 2006. a esimese 5 kuu käive oli 17,8 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing