Ministeeriumid alustavad põlevkivi kasutamise riikliku kava koostamist

06. juuli 2006, 12:32

Valitsus kiitis täna heaks heaks põlevkivi kasutamise riikliku arengukava koostamise aastateks 2007-2015, töö langeb kolme ministeeriumi õlule.

Keskkonnaministeerium, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning rahandusministeerium peavad arengukavas tagama, et põlevkivi kasutatakse võimalikult sihipäraselt, tulusamalt ja keskkonnale ohutumalt.

Keskkonnaministeeriumi teatel on arengukava koostamiseks loodud töögrupp, mille juhtimiseks on nõusoleku andnud akadeemik Anto Raukas. Moodustatud on ka põlevkivi kasutamise kava komisjon, kuhu on kaasatud erinevate huvirühmade esindajaid, näiteks Eesti Keskkonnaühenduste Koja esindaja Raivo Vilu ja Maidla Vallavolikogu esimees Enno Vinni.

Põlevkivi kasutamise kava juhindub 2004. aasta lõpus kinnitatud kütuse- ja energiamajanduse arengukavadest ning hetkel menetletavast looduskaitse arengukavast aastani 2035.

Kava valitsusele esitamise tähtajaks on 1. mai 2007. Kuni seda pole valitsuses heaks kiidetud, põlevkivi kaevandamise lube välja ei anta. Mullu esitati keskkonnaministeeriumile 15 taotlust põlevkivi kaevandamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing