PM: Toekas kogemus teeb tööturul uljale noorusele pikalt ära

06. juuli 2006, 08:21

Alla 25 aasta vanuseid töökoha otsijaid on Eestis poole rohkem kui üle 25aastaseid, sest nooruse asemel hindavad tööandjad järjest enam töökogemust.

Selle aasta esimeses kvartalis oli statistikaameti andmetel noorte ehk 15–24aastaste inimeste tööpuudus 13,7 protsenti, 25aastaste ja vanemate seas oli aga tööpuudus vaid 5,6 protsenti, kirjutab Postimees.

«Vanusegrupp 16–24 vahel on riskirühm,» ütles tööturuameti tööturuteenuste ja toetuste osakonna juhataja kohusetäitja Eve Kislov. Tema sõnul on noorte suurema tööpuuduse põhjuseks kogemuse puudus, samuti on noortel tihti töökohale ebareaalsed nõudmised.

Samas on esmast töökogemust CV-Online’i turundusjuhi Tiina Saare sõnul väga lihtne hankida, kui noorel aga tahtmist on. «On igasugu abistavaid töökohti ehitustel, kaubanduses, teeninduses ja mujal. Sageli jääb aga asi selle taha, et noortel pole endal pealehakkamist,» lausus Saar.

Samuti nõuavad noored tihti liiga palju palka, mis paneb tööandja mõtlema pigem 30aastase kogemustega inimese palkamise peale.

«Riigiametniku palk algab 5000-5500 kroonist, mis on eriti kõrgkoolist tulnud noortele hämmastavaks üllatuseks,» ütles Kislov ja lisas, et noored tahavad ikka 10 000 kohe kätte.

Kõrgharidusega inimesed leiavad tahtmise korral alati töökoha, ainsaks erandiks on Ida-Virumaal õppinud noored, kelle puhul on takistuseks eesti keele mitteoskamine, ütles Kislov. Vaid põhiharidusega või isegi selleta on noortel tööturul keeruline läbi lüüa, lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing