Autofirmad tulevad oma liisingutega

Ardo Kalda 07. juuli 2006, 00:00

Iseenesest pole autofirmade pakutava liisinguteenuse puhul tegemist nende omafinantseeringuga, vaid rahaliste vahenditega toetab mõni suurem pank. Asjaajamise teeb ära autofirma ja kõik jutud saab ostja räägitud müügimehega.

Oma firma nimelise liisinguteenusega on maha saanud nii Veho Eesti, Inchape Motors kui ka Topauto. Veho Eesti turundusjuhi Karin Eeki sõnul on neil juba pikaajaline ja edukas kogemus Honda Liisinguga ja sestap hakati 2006. aasta algul tegelema Veho Liisinguga, mille eesmärgiks on pakkuda parimatel tingimustel uute Citro?ni sõidukite ja kasutatud autode liisingfinantseerimist. Inchcape Motorsi Baltikumi jaemüügidirektori Heikki Vuorineni sõnul lõid nemad oma liisingu selleks, et kliendil on mugavam, kui ta saab kõik asjad ühes kohas korda ajada.

Topauto müügidirektori Erkki Otsa sõnul oli neil omanimelise liisingu teema juba kümme aastat tagasi üleval: "Skandinaavias sai nähtud, et on olemas Toyota liising ja Volvo liising ja mõtlesin, et miks ta meil ei võiks siis olla." Sel ajal polnud veel ei auto- ega ka pangandusturg selleks valmis, kuid nüüd oli aeg küps ja selle aasta algusest on olemas ka Topliising.

Liisingu loomise tagamaad peituvad aga selles, et autode hinnad ja nende omadused on tänapäeval muutunud üsna sarnaseks. Et karmis konkurentsis ellu jääda, tuleb klientidele pakkuda kogu paketti - liisingu tulemused ja paberite vormistamise saab märksa kiiremini, kui teise liisingufirmaga asju ajades. Lisaks liisingule pakuvad kõik firmad ka erinevaid lisasid, mida autoomanikul vaja. Näiteks saab kõikides kohtades kaasa kindlustuse. Kuna kindlustusfirmade jaoks on autofirmade näol tegu suurte klientidega, saab kõik hinnad märksa soodsamalt, kui ise asju ajades.

Autofirmad ei paku liisingut ainult uutele autodele, vaid sama teenust pakutakse ka kasutatud autode puhul. Veho Eesti turundusjuhi Karin Eeki sõnul on näiteks Veho Liisingul kasutatud autode müügis praegu suurem osakaal kui uute autode puhul.

Hansaliising ja SEB Ühisliising uusi konkurente ei karda, vaid pigem tervitavad uut nähtust meie turul. Mingit survet liisinguintresside langetamiseks kumbki veel ei näe. SEB Ühisliisingu müügidirektori Taavi Lauri sõnul proovitakse alati pakkuda oma klientidele turu parimaid pakkumisi ning sama tahavad ka automüüjad. Eripakkumisi ja kampaaniaid tehakse nii iseseisvalt kui ka koostöös ja siin vastastikust survet küll ei ole - pigem ühised huvid müügi suurendamiseks.

Ka Hansa Liisingu juht Mart Mägi nimetab, et kliente nad autofirmade uue suuna pärast kaotanud ei ole. Nii ei näe Mägi praegu põhjust ka spetsiaalsete boonuste-hinnalangetamistega reageerida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing