Köita saab lihtsalt

Enn Heinsoo 07. juuli 2006, 00:00

Testimiseks kasutasin suuremat mudelit Unibind 425, mis võimaldab korraga köita kuni 10 cm laiuses vahes ning maksab soolased 18 000 krooni.

Köitmine on selle seadmega jahmatamapanevalt lihtne. Paberid kaante vahele pandud ja laual paika raputatud, tuleb nad lihtsalt seadmele asetada ja kahe minutiga on kaante sees asuv liim sulanud. Liim imbub seejärel lehtede vahele ja kinnitab nad tugevalt kaante vahel oleva metallriba külge.

Arvestada tuleb ka kaante hinnaga, mis mõnekümne A4 köitmiseks mõeldud variandi puhul on 12-26 krooni tükk. Kõvad kaaned maksavad pea neli korda rohkem. Ilma spetsiaalsete kaanteta on seade aga kõigest kallis kohvitassisoojendaja.

Tugevuse testimiseks võtsime kolleegiga üks ühest, teine teisest lehest ning üritasime neid välja sikutada. Rebenes paber, kuid köide jäi terveks. Lehtede vahetamiseks ei tule neid siiski välja rebida, kaasi saab soojendada ja pabereid nii eemaldada või lisada.

Äriprintimise lahendustega tegeleva ettevõtte Berolina Baltic OÜ turundusjuhi Signe Tiitso sõnul on nende kasutuses olev Unibind 125 küll suhteliselt kallis, kuid kasutuslihtsus ja tulemus teevad hinna tasa. "Seadme hankisime aasta alguses, enne me ise ei köitnud dokumente, nüüd aga hakkasime seda teenust isegi müüma. Tõesti mugav on, kui dokumendihoidja moodi seadme abil paari hetkega dokumendid köidetud saab," lisas ta.

Unibindi maale toova ASi AA-Communications juhataja Marge Parbo sõnul pole toote sihtgruppi võimalik määrata mitte ettevõtte suuruse, vaid dokumentide väljanägemisele esitatavate nõudmiste järgi. "Seadet võib küll kalliks pidada, kuid näiteks esitlus- või seminarimaterjalide esitamine köidetult, kas kõvade või kilest kaante vahel, jätab firmast hea mulje," selgitas Parbo.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing