Pohlak ei lisanud ostusoovile garantiid

Väinu Rozental 07. juuli 2006, 00:00

Rahandusministeeriumi teatel esitas Pohlak tähtajaks soovi osta riigi osalus esindusstaadionil riigi pakutud hinnaga, kuid nõutud pangagarantiid lisatud polnud. Pole välistatud, et valitsus arutab tekkinud olukorda oma istungil.

"Rahandusministeerium on oma tingimused valitsuse otsuse kaudu esitanud," edastas ministeerium minister Aivar Sõerdi lühikommentaari. "Kui Aivar Pohlakul on tõsine soov aktsiad omandada, siis peab ta kiiresti ka raha leidma."

Valitsus otsustas 1. juunil võõrandada riigi 63,17 protsendi suurune osalus ASis FCF Lilleküla Jalgpallistaadion suunatud pakkumise teel teisele aktsionärile MTÜ-le Jalgpalliklubi FCF. Aktsiate müügihinnaks kehtestas valitsus 70,5 miljonit krooni pluss 2 protsenti intresse.

Lisaks Lilleküla staadioni enamusosaluse ostmisele on lahtine ka see, millal ja kuidas maksab Jalgpalliklubi FC Flora tagasi Tallinna linnavalitsuselt saadud 24,9 miljonit krooni. Nimelt pöördus jalgpalliklubi president Aivar Pohlak juuni keskel linnavalitsuse poole ettepanekuga anda võla tagasimaksmiseks ajapikendust vähemalt neli aastat.

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli kinnitas juuni lõpus Pohlakule saadetud kirjas, et linn on valmis arutama alternatiivseid maksetingimusi ja tähtaegu. Mutli veendumuse kohaselt tuleks lõplik kokkulepe Tallinna linna ja jalgpalliklubi vahel sõlmida hiljemalt augustis.

Pohlakult ei õnnestunud eile kommentaari saada: temaga oli võimatu saada telefoniühendust ning saadetud küsimustele ei vastanud ta ka e-posti teel.

Varem on Pohlak öelnud Postimehele, et riigi osaluse väljaostmiseks peab jalgpalliklubi pangalaenu võtma. Pohlaku sõnul saab klubi pärast ostu vabad käed staadioni ja treeningukompleksi arendamiseks. Ta pidas alusetuks etteheiteid, nagu ei oleks klubi kasutanud riigilt saadud raha otstarbekalt ja seetõttu pole Lilleküla staadion lõplikult valmis.

FCF Lilleküla Jalgpallistaadioni aktsiakapital on 111,6 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing