Reijo säästab raha suuremateks ostudeks

Pille Rõivas 07. juuli 2006, 00:00

10. klassi lõpetanud Keila noormees Reijo Tolberg saab iga kuu emalt kindla summa taskuraha, mis kooli ajal kulub lõunasöökidele. Taskuraha saab ta sularahas ning vajadusel küsib ta emalt raha juurde.

Reijo käib pea igal nädalavahetusel vanaema juures, kes annab talle samuti taskuraha, umbes sada krooni.

Suvel on Reijo taskuraha teeninud vanaema juures tööd tehes ja vanaema elukoha läheduses olevas talus peenraid rohides. Teenitud raha paneb Reijo oma pangakontole, et seda kasutada vaid siis, kui väga vaja on.

Kuigi suvel meeldib talle oma taskuraha teenida, ei tee ta tööd kooli ajal. "Kool on kõige tähtsam," ütleb noormees. Reijo teeb kuus korda nädalas trenni - kergejõustikku, käib ujumas ja mängib sõpradega korvpalli. Trenni eest maksab ema otseülekandega 120 krooni kuus.

Oma säästudest on noormees ostnud mobiiltelefoni. Ka riieteostud teeb ta oma pangakaardiga, kuid siis kannab ema talle kulunud rahasumma tagasi. Telefonikõnedele kulub tal kuus vaid sadakond krooni.

Reijol on kogunenud üpris kena summa, mille kasutamiseks tal kindlat eesmärki pole, ta tasub oma rahaga pea kõigi suuremate ostude eest. Näiteks aasta pärast läheb ta autokooli ja maksab enda kogutud rahaga.

Reijo on mõelnud raha koguda ka auto ostmiseks, kuid praegu on summa liiga väike. Autoostuga ta ei kiirusta. "Enne ei osta autot, kui käin tööl, sest selle ülalpidamiseks on ka raha vaja," selgitab noormees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing