Sülearvutiga liikvel olles säästa voolu

Enn Heinsoo 07. juuli 2006, 00:00

Seadistades sülearvuti paari lihtsa võttega ümber, saate endale juurde potentsiaalselt olulised minutid tööaega.

Esmane tegevus vooluvõrgust eemal olles peaks olema ekraani tumedamaks keeramine. Paljudel sülearvutitel käib see, vajutades nuppu Fn ning vastavat heleduse sümboli ja madaldava märgiga nuppu. Kui te ei suuda õiget nuppu esmapilgul leida, tasub küsida teadlikumalt inimeselt ning lihtne võte meelde jätta.

Hea nüke on ka WiFi välja lülitada, kui te seda parajasti ei kasuta. Selle voolutarbija väljalülitamiseks on mõnel sülearvutil spetsiaalne nupp, mida tähistab antennikujuline sümbol. Kui sellist nuppu ei leidu, võib olla võimalik Fn-i ja antennikujulise pildiga klaviatuurinupu samaaegsel vajutamisel see seade vaikima panna.

Oluline on ka korraga võimalikult vähe programme lahti hoida. Kogu aktiivselt töös olevad tarkvara kasutab protsessorit ning see omakorda voolu vastavalt koormusele. Ka suur kõvakettakasutus aitab aku tühjenemisele kaasa.

Samuti tasub sulgeda sülearvuti kaas, kui te hetkel tööd ei tee. Tavaliselt läheb arvuti siis ooteolekusse, kuid spetsialisti abiga saate seadistada masina ka nii, et kaane sulgedes ekraan välja lülitub. Igal juhul säästate nii akut.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing