Auto24.ee portaali uus omanik võib selguda alles septembris

Gert D. Hankewitz 07. juuli 2006, 12:48

Viis Eesti internetiportaali, teiste seas ka Auto24.ee, mida LHV maha müüa üritab, võivad endale lõpliku ostja alles septembri lõpuks saada.

Hydra.ee, kv.ee, Auto24.ee, cvkeskus.ee ja osta.ee portaalid, mida investeerimispank Lõhmus, Haavel ja Viisemann aasta algusest müüb, võivad müüki korraldava LHV töötaja Tarmo Jüristo sõnul ostja alles septembris leida. 'Arvestada puhkuste aega võib reaalne müük septembri lõpus toimuda,' märkis Jüristo.

Kuigi varem on Jüristo öelnud, et kuuest võimalikust ostjast kahega toimuvad konkreetsemad läbirääkimised, sõnas pankur täna, et võimalik on ostjate lisandumine. 'Ei ole nii lihtne vastata sellele, seal on ka teised faktorid,' sõnas Jüristo vastuseks küsimusele, kas kaks kindlamat ostjat on endiselt alles.

Üheks võimalikuks ostjaks on siiamaani olnud Eesti Päevalehe ja Eesti Ekspressi omanikfirma, Hans H. Luigele kuuluv Ekspress Grupp, mille juht Priit Leito juuni keskel kinnitas, et firmaga käivad läbirääkimised viie või vähemalt osa portaalide ostu üle. 'Absoluutselt, selge see, et internetimeedia on kiiresti arenev haru,' tunnistas meediagrupi juht.

Teine tõenäoline ostja on Äripäeva andmetel Soome päritolu Sanoma WSOY, mille tegevusalad ulatuvad trükimeediast internetini ning mis Eestiski haldab ajalehte ja portaali Kuldne Börs. Viimase juht Margus Tomberg ütles, et LHV on neile portaale pakkumas käinud, kuid enamat ta öelda ei saa.

Tarmo Jüristo kinnitusel oli umbkaudne hind, mida viiesti internetileheküljest ja neid haldavate firmade müügist saada taheti 10 miljonit eurot ehk 156 miljonit krooni.

Riskikapitalist Allan Martinson on varem öelnud, et müügihinnaks võiks kujuneda 100-150 miljonit krooni. 'Hind on sõltuvuses usust, kuidas asi edasi kasvab,' sõnas ta ning lisas, et kui olla skeptiline ostja, siis päris sellist summat välja käia ei tasuks, sest oht, et konkurendid turu ära napsavad, on üpris reaalne.

Viimane suurem portaalimüük oli 2004. aasta alguses, kui MicroLink müüs Norra Findexa kontsernile 80 miljoni krooni eest Delfi portaalid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing