Kaitsejõud: meie tulekahju ei põhjustanud

Gert D. Hankewitz 07. juuli 2006, 10:43

Kaitsejõudude peastaabile teadaolevalt ei põhjustanud Kuusalu tulekahju samal päeval toimunud demineerimismeeskonna lõhkamisharjutus.

“Lõhkamisharjutuse käigus jälgiti rangelt kõiki ohutustehnika eeskirju. Pärast harjutust kontrolliti kogu ohuala ning jälgiti seda veel tunni jooksul pärast harjutuse lõppemist, viiteid tule tekkimise kohta ei olnud,” ütles Tapa väljaõppekeskuse pioneerikooli ülem kapten Janek Zõbin.

“Kaheksa tundi hiljem, tulekahju kustutamise käigus peale tulefrondi murdumist õnnestus pääseda põlenguala lõunaservale, päeval toimunud lõhketööde alale, kuhu selleks ajaks tuli veel jõudnud ei olnud,” lisas ta.

Päästeteenistuse poolse päästetööde juhi Marti Magnuse sõnul on praeguseks koostöös kaitseväelastega rajatud kahe kilomeetri pikkune voolikuliin, millega on tagatud vesivarustus põlengualale.

Eile pärastlõunal Kuusalu vallas süttinud kaitsejõudude keskpolügooni sihtmärgiala kustutustöödel osalevad Tapa väljaõppekeskuse kaadrikaitseväelased ja Üksik-sidepataljoni ajateenijad, kelle vahetavad peatselt välja Üksik-vahipataljoni ajateenijad.

Kaitseväelaste põhiülesanne kustutustöödel on aidata tuletõrjemeeskondadel vedada veevoolikuid ning osaleda otseselt tulekustutustöödes.

Ligi 30 hektaril raiesmikul levinud tulekahju saadi kontrolli alla neljapäeva õhtul orienteeruvalt kell 21.40, praegu tegeletakse järelkustutustööde ja valvega.

Reede hommikul osales koos päästeameti tuletõrjujatega kustutustöödel ligi 40 kaitseväelast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing