PM: Keskpanga juht sai pool miljonit krooni dividende

07. juuli 2006, 08:24

Eesti Panga president Andres Lipstok võttis mullu oma sanatooriumiäri valdusfirmast Haapsalu HMR pool miljonit krooni dividende.

Firma omanikele lubasid dividendisadu nii Pirita TOPi spaahotelli kui ka Haapsalu tervisekeskuse Fra Mare head majandustulemused, kirjutab Postimees. Esimene kuulub Haapsalu HMRile täielikult, teise aktsiatest aga lõviosa.

Lipstok ise jäi oma äride edu kommenteerides napisõnaliseks. «Selle kohta peaks Suklese käest küsima, ma ei tea sellest suurt midagi,» ütles Lipstok eile.

Urmas Sukles juhib praegu juhatuse esimehena Haapsalu HMRi tegevust. Suklese mobiil aga eile ei vastanud.

Oma äride juhtimises pole Lipstok küll asjatundjate hinnangul kunagi aktiivselt osalenud, tema roll on pigem olnud strateegina tulevikku kavandada.

Haapsalu HMR maksis 2005. aastal omanikele kokku 2 miljonit krooni dividende. Haapsalu HMRi omanikeks on peale Lipstoki veel Tallinki suuromanik Ain Hanschmidt, Põhja-Eesti regionaalhaigla juhatuse liige Toomas Vilosius ning Sukles.

Majandusaasta aruandest selgub, et nii Pirita TOP kui Fra Mare kavatsevad sel aastal pisitasa laieneda, ehitades juurde numbritube ja meelitades uusi kliente.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing