PM: Tulekahju neelab Kurtnas metsa

07. juuli 2006, 08:34

Kolmapäeval Ida-Virumaal Kurtna maastikukaitsealal Liivjärve äärest alguse saanud metsatulekahju levis eile jõudsalt edasi, kirjutab Postimees.

Päästjatel on suure kuivuse ja raske ligipääsetavuse tõttu suurpõlengut äärmiselt keeruline ohjeldada.

Kui eile hommikul põles Liivjärve ümbruses ligikaudu 30 hektarit, siis õhtupoolikuks oli põlenguala kõvasti kasvanud ja tuli liikus Oru suunas. «Oma 80 hektarit on kindlasti tules, aga kardan, et veelgi rohkem,» hindas kustutustöid juhtiv päästeteenistuse koolitusbüroo juhtivspetsialist Ivar Innusaar.

Tema sõnul oli eileõhtuse plaani järgi kavas loobuda tule tagaajamisest ja minna sellele Oru poolt vastu, et tule levik sealtkaudu peatada.

Valdav osa põlevast metsast kuulub riigile. Ahtme metskonna metsaülem Margus Reimann ütles, et kui kolmapäeval oli tules peamiselt igerik männik, siis eile jõudis tuli juba ilusa metsani.

«Ma ei oska praegu kahju suurust kroonidesse veel ümber panna, aga kindel on, et summa tuleb tohutult suur,» ütles Reimann, kelle sõnul pole Ahtme metskonnas nii ulatuslikku tulekahju varem olnud.

Reimann on veendunud, et tulekahju sai alguse Liivjärve ääres päevitanud inimeste tehtud lõkkest. Sama meelt on ka Indrek Innusaar. «Kui vaadata, millisest suunast tuli liikuma hakkas, siis muid variante eriti ei ole,» ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing