SLÕL: Laenubuum luuakse riigitüüri juures

07. juuli 2006, 08:32

Laenubuumist pole kõrvale jäänud ka Riigikogu ja valitsus. Kokku on rahvaesindajad ja riigijuhid laenanud ligi 70 miljonit krooni.

Ligi viiendikul rahvaesindajatest on kaelas üle miljoni krooni ulatuv võlg, kümmekond riigikogulast võlgneb aga pangale üle kahe miljoni krooni, kirjutab SL Õhtuleht.

Kopsakaimat laenukoormust kannab riigikogu liikmetest suurtalumees Tiit Niilo, kes füüsilisest isikust ettevõtjana on uue lüpsifarmi rajamiseks laenanud üle 8 miljoni krooni.

Teine Toompeal istuv suurtalunik Ivari Padar kannab panga ees 1,2 miljoni krooni suurust eluasemelaenukohustust.

Kui Niilo investeeringuks võetud laen välja jätta, juhivad Riigikogu laenajate edetabelit kodulaenudega Meelis Atonen ja Rain Rosimannus.

Atonenil on SEB Eesti Ühispangas laenulimiit rohkem kui 3,7 miljoni krooni ulatuses, millest kasutusele on võetud ligi 2,5 miljonit.

Rain Rosimannuse nimel on nii kodulaen, õppelaen kui ka soovilaen kokku ligi 3,5 miljoni krooni ulatuses.

Valitsuse kõige suurem laenaja on haridusminister Mailis Reps, kellel on üle 2 miljoni krooni eluasemelaenu ning lisaks autoliising, mis ületab 150 000 krooni. Palju ei jää maha ka Keskerakonna esimehest majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar, kes on kodu soetamiseks laenanud üle 1,6 miljoni krooni.

Laenukoormusest on vabad vaid viis ministrit – peaminister Andrus Ansip, põllumajandusminister Ester Tuiksoo, kultuuriminister Raivo Palmaru, keskkonnaminister Villu Reiljan ja rahvastikuminister Paul-Erik Rummo.

Enamasti on tipp-poliitikutele laene väljastanud suuremad pangad, kuid on ka üksikuid eraisikutelt laenajaid. Näiteks on Küllo Arjakasel võlg eraisikutele 50 000 krooni ning Kristiina Ojulandil 135 000 krooni. Jaanus Rahumägi võlg eraisiku ees väljendub aga juba käibelt kadunud rahas: 511 937,5 Saksa marka.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing