Välisministeerium toetab Lõuna-Sudaani

07. juuli 2006, 12:52

Välisministeerium kiitis heaks humanitaarabi projekti Lõuna-Sudaani pagulaste ja sisepõgenike abistamiseks.

Reedel, 7. juulil otsustas välisministeerium toetada 800 000 krooni ulatuses humanitaarabi projekti Lõuna-Sudaani pagulaste ja sisepõgenike abistamiseks. Välisminister Urmas Paet kirjutas alla käskkirjale, mille kohaselt see summa eraldatakse välisministeeriumi eelarves arengu- ja humanitaarabiks ettenähtud vahenditest.
Paeti sõnul on toetuse peamiseks sihtgrupiks Lõuna-Sudaani naised ja lapsed, sest just Lõuna-Sudaanis on maailma kõrgeim naiste ja laste suremus ning seal puudub praktiliselt ka sünnituseelne ja -järgne hoolekanne. 'Loodame, et ka meie väike abi UNHCRi kaudu aitab kaasa Lõuna-Sudaani tagasipöördujate olukorra leevendamisele,' ütles välisminister Paet.

Projekti sihtriigiks on Sudaan, kus on 21 aastat kestnud kodusõda ning selle laastavate mõjude tagajärjel on riik ÜRO poolt klassifitseeritud kui üks maailma suurimaid humanitaarkatastroofi piirkondi. ÜRO pagulaste ülemvoliniku amet (UNHCR) on spetsialiseerunud pagulaste abistamisele antud piirkonnas. Humanitaarabi antakse eelkõige Lõuna-Sudaani pagulastele ja sisepõgenikele.

Käesoleva aasta märtsikuises üleskutses Lõuna-Sudaani pagulaste ja sisepõgenike abistamiseks hindas UNHCR vajatava abi suuruseks kokku 65,8 miljonit USA dollarit, sellest 63,2 miljonit otseselt Lõuna-Sudaani tagasipöördujate toetamiseks. ÜRO pagulaste ülemvoliniku ameti toetus sisaldab eelkõige abi inimeste esmaste vajaduste rahuldamiseks, sh toiduabi, transporti ja logistikat, majapidamistarbeid, peavarjusid, joogivett ning sanitaartingimuste loomist.

Arengu- ja humanitaarabi vahendite maht välisministeeriumi eelarves on 2006.
aastal 15 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing