Autohoovide stardikapital tuleb kinnistu müügist

Väinu Rozental 10. juuli 2006, 00:00

ERAA on enampakkumisele pannud Rae vallas 18,69 hektari suuruse Sepasilla kinnistu alghinnaga 43 miljonit krooni, mis teeb ruutmeetri hinnaks 230 krooni.

ERAA peasekretär Toivo Kuldkepp ütles, et esialgu plaanisid nad ka Sepasilla kinnistule rajada autokeskuse, sest see asub maantee ääres. "Keskendume siiski neljale muule asukohale Eestis," põhjendas Kuldkepp Sepasilla kinnistust loobumist. "Müügist saadud raha eest hakkame välja arendama autotranspordi tehnokülasid."

Veoautode peatuspaikade ehk autohoovide rajamiseks on ERAA ostnud maad Pärnu maantee ääres Kanamal, Peterburi maantee ääres Jõelähtmel, Narva linna lähedal ja Venemaa piiri lähedal Luhamaal.

Kuldkepi andmeil läheb ühe autokeskuse rajamine maksma umbes 100 miljonit krooni. Autotranspordi tehnokülas saavad pikamaa-autode juhid parkida, pesta, süüa-juua, ööbida. Seal on ka tanklad ning rendipinnad autotranspordi-, ekspedeerimis-, kindlustus- ja liisingufirmadele.

Kuldkepi sõnul on kõik neli tehnoküla jõudnud detailplaneeringu staadiumisse ja esimesed - Kanamal ja Jõelähtmel - valmivad heal juhul kolme aasta pärast. "Varem või hiljem on selliseid parklaid Eestisse vaja ja kes see peale meie veel tegeleks nende arendamisega," ütles Kuldkepp ja lisas, et Saksamaal on maanteede ääres veoautohoovid ehk autohof'id väga levinud.

Sepasilla kinnistu põhiomanik on UÜ Mardihansu-Marjamaa Põllumajandussaadused, mis kuulub ERAA tütarfirmale OÜ Investland. Investlandi suurim osanik on Rahvusvaheline Maanteetranspordi Liit. Sepasilla kinnistu väikeseks kaasomanikuks on kohalik eraisik, kellelt ERAA kinnistu ostis.

Sepasilla kinnistu müüki korraldab arendus- ja investeerimisprojektide juhtimisega tegelev OÜ Omex Consulting, mis on ERAA-l aidanud koostada ka äriplaane. Kaks aastat tegutsenud Omex Consultingi omanikeks on endine Res Publica peasekretär Tõnis Kons, endine Tallinna linnavalitsuse planeerimisosakonna juhataja Toomas Tauts ja endine Magnum Grupi ettevõtete tegevjuht Tarmo Laanetu. Kons, Tauts ja Laanetu ajavad koos endise Tallinna linnapea Tõnis Paltsiga kinnisvaraäri Krimmis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing