Eesti Ehitus möödus 100 krooni joonest

Romet Kreek 10. juuli 2006, 00:00

Eesti Ehituse aktsia liikus reedel teist päeva pealpool 100 krooni joont. 3,5 mln kroonise päevakäibega aktsia hind tõusis 0,78 protsenti, 101,70 kroonini ehk 6,50 euroni.

Edukas oli reedene börsipäev ka Tallinki aktsiale, mille hind ületas 60 krooni piiri. Aktsia hind tõusis 2,13 protsenti, 60,08 kroonini ehk 3,84 euroni. Aktsia käive oli tagasihoidlik 1,3 mln krooni.

I-nimekirjas lõi miljonikroonise käibekünnise Saku Õlletehase aktsia. Õlletootja aktsia hind tõusis 0,73 protsenti, 152,08 kroonini ehk 9,72 euroni.

Saku Õlletehas on muutunud viimasel ajal aktiivseks uudistega uutest jookidest, kusjuures jookide (liitri)hind näitab tõusumärke. Mis see õlletehase äri muud on, kui pudelisse või purki pandud töödeldud vee müük õlle, siidri ja vee näol. Vaevalt, et uutest toodetest just käibeliidreid saab, kuid marginaale võiksid nad tõsta. Poodides ringi liikudes jäävad silma õlleväljapanekud, kus Eesti tuntuimate kaubamärkide osas kipuvad riiulid külmast õllest suhteliselt tühjad olema. Ka alkoholivabad joogid paistavad kuumal suvel hästi kaubaks minevat.

Lugesin reedesest Äripäevast huviga intervjuud Templetoni fondijuhi Anne Gudefiniga. Rõõm lugeda, et Swedbanki aktsiat ostes saab Hansapanga tasuta kauba peale.

Kui aga vaadata puhtalt Eesti börsiettevõtete ja nende välismaiste omanike hinna-kasumi suhtarve (P/E), siis on Eesti ettevõtted pigem odavamad ja omanikud kallid, kuigi vahe võib olla marginaalne. Seega kasvu eest meil siin küll ei maksta.

Eesti Telekomi aktsia hinna-kasumi suhe oli neljapäevaste sulgemishindade alusel 14, TeliaSoneral 15. Norma aktsia P/E oli 12, Autolivil 14. United Utilities oli aga Tallinna Veest odavam (suhtarvud vastavalt 17 ja 18). HK-Ruokatalo, kes tahab Rakvere Lihakombinaati üle võtta, oli väärt 20kordset aastakasumit, Rakvere Lihakombinaat vaid 12kordset aastakasumit. Carlsbergi P/E oli 26, Saku Õlletehasel "vaid" 21. Muidugi leidub Skandinaavia börsidel küllalt palju ettevõtteid, kelle aktsiaid saab osta ning kes tegutsevad ka Balti riikides.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing