EPL: Arendaja lõi oma huvide toeks MTÜ

10. juuli 2006, 08:14

Tom Annikve ja Peep Siitam ei loobu kavast ehitada Kakumäe kaldale elamurajoon, kirjutab Eesti Päevaleht.

Plaani jätkamiseks moodustavad nad mittetulundusühingut, mis kannab nime Kakumäe Lääneranniku Taastamise ja Heakorra MTÜ.

Ehkki ühing on alles registreerimata, liigub pealinna võimukoridorides ühingu nimel saadetud kiri, kus kirjas eesmärgid: Kakumäe heakorra toetamine, mereturismi arendamine jms.

Muu hulgas teatab Peeter Malkovi allkirja kandev kiri ka, et ühing toetab Liivaranna 15b ja 17 kruntide detailplaneeringu algatamist. Teisisõnu – Tom Annikve ja Peep Siitam toetavad iseenda kavatsust täita kaldaastang, võita mere arvelt juurde 20–25 meetrit maad ning ehitada sinna kuus kuni kaheksa maja.

Riigihangete ameti peadirektori asetäitjana töötanud Annikve, kes on ajutiselt ametis Albaanias, ei tee saladust, et ühing ongi loodud oma huvide eest võitlemiseks.

“Kui Urmas Sõgel (seltsingu ”Kakumäe pankranniku kaitse eest” juht; seltsing seisab Annikve-Siitami plaanile vastu – K.V.) tegi seltsingu, siis meie teeme ühingu,” selgitas ta.
Linnavalitsusse on kiri Annikve sõnul saadetud lihtsalt informatsiooniks.

Mehi ei heidutanud ka juunis saadud Tallinna linnavalitsuse korralduse eelnõu, millega Liivaranna tee kruntide detailplaneeringu koostamine jäeti algatamata.
“See on eramaa ja midagi sinna tuleb,” sõnas Annikve. “Pole mõtet lasta maal niisama vedelda, maksan ju maamaksu, arusaadav, et tahame sinna midagi teha.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing