Jaapanis aastakümne kiireim laenukasv

10. juuli 2006, 10:00

Jaapanis võeti pankadest laenu aastakümne kiireimas tempos, hoogustades spekulatsiooni, et Jaapani keskpank tõstab sel nädalal intressi, vahendab Bloomberg.

Juunis kasvas Jaapanis pankadest laenamine 1,8 protsenti mullu sama perioodiga võrrelduna. See on kiireim kasv pärast 1996. aasta märtsi, mil laenamine kasvas 2,2 protsenti.

Jaapani keskpank võib vaadata raportit tunnistusena sellest, et laenuandjad ja laenuvõtjad saavad hakkama kõrgemate laenukuludega pikimal sõjajärgse majanduskasvu perioodil. Suurem laenunõudlus kasvatab pankade nagu Mizuho Financial Groupi ja Shinsei Banki tulusid.

'Ettevõtete bilansid on palju paremas seisus,' ütles Richard Jerram Macquarie Securitiesest. 'Ettevõtted suudavad võtta rohkem laenu kasvu finantseerimiseks.'

Mizuho Financial Group teatas täna, et tõstab oma parimatele kundedele antava laenu intressi 2,45 protsendilt 2,65 protsendini, seda ilma keskpanga intressitõusuta.

Frances Cheung Standard Chartered Bankist ütles, et tõusvad intressid ei mõjuta suuresti laenamist.

'Intressid on ikka küllalt soodsad,' ütles Cheung. 'Keskpanga üleööintress on väga madal ja seda võib vaadata nullilähedasena.'

Chenung prognoosis, et Jaapani keskpank tõstab 14. juulil intressi 0,15 või 0,25 protsendipunkti võrra.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing