PM: Siseministeeriumi sidehange on põhja kõrbemas

10. juuli 2006, 08:39

Kõiki sisejulgeolekuga tegelevaid ameteid katva digitaalse raadiosidevõrgu väljaehitamiseks võib nurjuda, sest Ericsson Eesti AS on hanke vaidlustanud.

Nimelt takistab sadu miljoneid kroone maksvas riigihankes kaasa teinud Ericssoni vaidlustus sõlmimast hankelepingut kaitsetööstuskontserniga EADS, kirjutab Postimees.

Operatiivraadiosidevõrk tähendab seda, et kõik julgeolekuametid kasutavad ühte tehnikat ning vajadusel ka sagedust. Lisaks on võimalik võrku liita teisi asutusi ning kriisireguleerimisega seotud ettevõtteid.

Kuluka projekti teostamiseks avas tee eelseisev liitumine Schengeni viisaruumiga, mille ettevalmistustöödeks on Eestil kasutada 1,2 miljardit krooni Schengen Facility abiprogrammi raha.

«Praegu on vaidlustus menetluses riigihangete ametis. Selle nädala keskel peaks olema selge, kas asi laheneb või mitte,» rääkis siseminister Kalle Laanet. «Kui aga vaidlus peaks edasi minema kohtusse, siis me ei saa tõenäoliselt Schengeni abiprogrammi määratud tähtajaks ehk selle aasta lõpuks hankelepingut sõlmida.»

Ericsson Eesti ASi juhataja Veiko Sepa sõnul pole nende vaidlustuse eesmärgiks kindlasti mitte riigihanget nurjata, vaid soov pakkuda Eestile parimat tehnilist lahendust.

Siseministeeriumi asekantsleri Merle Küngase sõnul väidab Ericsson, et EADSi pakutud hinnaga pole võimalik soovitud sidevõrku välja ehitada, küsimus on eelkõige levialas.

«EADSi pakkumise maksumus oli 180 miljonit ja Ericssonil 240 miljonit krooni, rohkem pakkumisi ei tehtud,» rääkis ta. «Rahaline vahe on ikkagi suur ning kõik meie eksperdid on leidnud, et EADSi tehniline lahendus töötab ja see on selle hinnaga teostatav.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing