Põhjarannik: Tuntud talunik leiti Päite panga alt surnuna

10. juuli 2006, 08:46

Ida-Viru üks tuntumaid talunikke, Pühaoru talu peremees Benno Uustal avastati eile surnuna Päite panga alt Vaivina külast.

Politsei pressiesindaja Helen Varese teatel on esialgsetel andmetel tegemist õnnetusjuhtumiga, kus Uustal võis 40 meetri kõrguselt pangalt alla libiseda, kirjutab Põhjarannik.

Teada on, et neljapäeva lõuna ajal läks Uustal Toila vallas sõiduautoga Honda oma põlde kontrollima. Auto avastati eile tema hukkumispaiga lähedalt ligikaudu 40 meetri kõrguselt pangalt, auto uksed olid lahti, hukkunu rahakott ja mobiiltelefon olid alles.

'Kui lahang tuvastab midagi, mis viitaks vägivaldsele surmale, algatatakse kriminaalmenetlus,' ütles pressiesindaja.

Ida-Virumaa taluliidu tegevjuhi Arvo Alleri sõnul oli 42aastane kolme lapse isa Benno Uustal üks silmapaistvamaid talunikke Ida-Virumaal. 'Ta oli otsiva vaimuga ja uuendustealdis. Seemnekasvatuse näol leidis ta ka väga hea niši, mis võimaldas tal saada oma maadelt maksimaalset tulemust,' ütles Aller.

Tema sõnul oli Benno Uustal ka taluliidu üks aktiivsemaid liikmeid. 'Ta püüdis kogu aeg innustada talunikke tegema rohkem koostööd, sest ühise mütsi all on võimalik paremini edu saavutada,' meenutas Aller.

Benno Uustal rajas Pühaoru tallu Ida-Virumaa esimese sertifitseeritud seemnekeskuse. Tema talu on pälvinud tunnustust nii üleriigilisel eduka talu kui kauni kodu konkursil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing