USA etteõtete kasumikasvule oodatakse pidurdumist

10. juuli 2006, 11:05

Viimase kolme aasta jooksul on firmade kiire kasumikasv toetanud aktsiaid orkaanidest, tõusvast naftahinnast ja intressidest hoolimata.

MarketWatch kirjutas, et teises kvartalis see ilmselt jätkub ning S amp;P 500 indeksisse kuuluvad firmad näitavad keskmiselt 12,3protsendist kasumikasvu. See oleks 12. järjestikune kvartal, kus ettevõtete kasumikasv väljendub kahekohalise protsendinumbriga. Teise kvartali aruandeperioodi avab täna alumiiniumitootja Alcoa. General Electric avaldab kvartaliaruande 14. juulil.

Kuid edasi võib olukord keerulisemaks muutuda. 'Teise kvartali tulemused on võimsad, aga mis edasi?' küsis Oppenheimer amp; Co investeerimisstrateeg Michael Metz. 'Tõusnud intressid ning tarbija ostujõu nõrgenemine muudavad kolmandasse kvartalisse minnes teenimisväljavaated süngemaks.'

Wall Streeti analüütikud on siiani positiivselt meelestatud - kolmanda kvartali keskmiseks kasumikasvuks oodatakse S amp;P 500 firmadele 15,3% ning neljanda kvartali kasvuks 14,8%. Alles 2007. aasta alguses oodatakse, et kasumikasvu protsent tuleb alla 10.

Michael Metz Oppenheimerist aga muretseb, et kasv võib vaibuda kiiremini ning teise kvartali tulemused jäävad mitmeks aastaks parimateks. Sellele viitavad raskused kinnisvara müümisel ning uudis kauplusteketilt Wal-Mart, et juuni müük kasvas 1,2%, mis jäi esialgse prognoosivahemiku alumisse äärde.

Pessimiste on teisigi. J.P. Morgani aktsiastrateeg Abhijit Chakrabortti näeb, et teises kvartalis on kasumikasv keskmiselt ainult 7% ning enim valmistavad pettumust tehnoloogiasektori firmad. 'Turg vajab teises kvartalis korralikku kasumiootuste ületamist ning positiivseid prognoose kolmandaks kvartaliks,' kirjutas Chakrabortti oma klientidele.

Üldist kasvu jääb toetama naftatööstus, samuti metallifirmad ja kaevandused. Husic Capital Managementi partner Frank Husic ütles MarketWatchile, et tema on oma raha paigutanud sellistesse naftafirmasid teenindavatesse ettevõtetesse nagu Todco ja Natco Group, mis võidavad naftakompaniide kasvavatest investeeringutest.

Lisaks on Husici portfellis Oregon Steeli, Caterpillari ning Boeingu aktsiad, mis peaksid võitma Aasia ning teiste arenevate majanduste kasvavast nõudlusest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing