EPL: Peipsi järvel piiratakse sügisest kohapüüki

11. juuli 2006, 08:28

Keskkonnaministeerium plaanib keelata septembrist oktoobri lõpuni Peipsil, Lämmijärvel ja Pihkva järvel alla 24 sentimeetri pikkuste kohade püük.

Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna juhi Ain Soome sõnul on ajutised püügipiirangud tinginud kohalike kalurite peamise püügikala – koha – vähesus, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ühe suurema kohaliku kaluri-ettevõtte Kallaste Kaluri ASi juhi Fjodor Plessankovi sõnul on 25 kaluriga ettevõte juba praegu pankroti äärel ning sügisesed kalastuspiirangud annavad tegevusele ilmselt viimase hoobi.

Plessankovi sõnutsi peavad kalurid piirangute ajal lihtsalt kodus istuma ning röövpüüdjad saavad seega täie hooga tegutseda. “Selle asemel, et röövpüüdjatega võidelda, sunnib riik korralikke kalureid püüki koomale tõmbama,” ei mõistnud ta.

Koha aga olevat Plessankovi kinnitusel Peipsis piisavalt. “Oleme pidanud teda kogu aeg hoidma ning tulemuseks on see, et teised kalaliigid hakkavad koha rohkuse tõttu kaduma,” märkis ta. “Tinti enam pole ning ka rääbist näeb harva.”

Käesoleva aasta viie kuuga püüdsid Eesti kalurid Peipsist ja Lämmijärvest 975 tonni kala, mis on mulluse sama perioodiga võrreldes 342 tonni rohkem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing