Ettevõtjail nüüd otsekontakt Brüsselis

11. juuli 2006, 09:44

Eesti Kaubandus–Tööstuskoda avas juulis püsiesinduse Brüsselis, Euroopa Liidu juures, mida juhib endine Euroinfo keskuse juhataja Kristina Tshistova.

Kaubanduskoja majanduspoliitika- ja õigusosakonna juhataja Reet Tederi sõnul muutusid lähetused Brüsselisse nii sagedaseks, et targem oli avada seal kontor. „Püüame sellega probleeme ennetada. Samas tutvustada ettevõtjaile teemasid, mis tunduvad esialgu liiga kaugel olevat,” selgitas Teder.

Intervjuu Kristina Tshistovaga:

<b>Miks on oluline omada kontorit Brüsselis? Mis on selle eesmärk?</b>
Kohal olles on lihtsam kontakte saada ning Sind võetakse tõsisemalt. Tahame oma mõtteid ja seisukohti läbi suruda kahest kohast: siin Eestis ja Euroopa Liidu juures. Samas saab kohal olles lihtsamini teada teiste riikide arvamusi, mis aitab kujundada oma seisukohta.
Teiselt poolt on eesmärgiks teha Euroopa Liit lähedasemaks Eesti ettevõtjale.

<b>Kuidas abistate ettevõtjaid?</b>
Esindame oma liikmete ja teiste ettevõtete huvisid. Ühtlasi aitame ettevõtetel leida rahvusvahelisi projekte. Loodame, et ettevõtjad võtavad meiega võimalikult palju ühendust.

<b>Mis riigid on seal veel esindatud?</b>
Vanadest liikmesriikidest on esindus kõigil. Uuematest on Sloveenial ja Tšehhil, nii et oleme üks seal üks esimesi. Enim koostööd teeme just teiste kodadega. Püüame leida ühised mõttekaaslasi

<b>Kuidas saate Euroopas n-ö sõna sekka öelda?</b>
Üks võimalus on läbi EUROCHAMBRESi (44 rahvuslikku koda ühendav organisatsioon – toim.), kus kojad kohtuvad, jõuavad ühisele seisukohale ja esitavad, tavaliselt kompromissi, Euroopa Komisjonile. Teine võimalus on läbi majandus- ja sotsiaalkomitee (ECOSOC), mille arvamusega peab komisjon arvestama. ECOSOCis on Eestil praegu 7 liiget, kõik kolmandast sektorist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing