Maksumärkideta alkoholi võib müüa 30. septembrini

11. juuli 2006, 11:34

Kange alkoholi tootjaid ühendav Viina Liit tuletab kõigile meelde, et maksumärgistamata alkoholi võib kaubanduses müüa kuni 30. septembrini.

Viina Liidu juhatuse esimehe Aleksander Skoblovi sõnul on nii kaubandusel kui ka tarbijatel õigus veel kolm kuud osta maksumärkideta kanget alkoholi, sest just nii pikk on üleminekuaeg maksumärkide kasutuselvõtmiseks. Skoblovi kinnitusel ei ole täna põhjust loobuda maksumärkideta kange alkoholi realiseerimisest kaubanduses, samuti ei pea iga hinna eest nõudma maksumärkidega tooteid. Varude realiseerimine on kõige otstarbekam nii kaupmeestele, alkoholi importijatele kui ka tootjatele, lisas Skoblov.

Tema sõnul võib täheldada turul mõningast ärevust juba veidi rohkem kui nädal pärast seaduse jõustumist, mis sätestab maksumärkide kasutuselvõtmise. „Jääb mulje, et lühike ülemikuaeg ehk kolm kuud kange alkoholi maksumärkide kasutuselevõtmiseks on kaupmehed ära hirmutanud ja kohati reageeritakse üle. Mõnes kohas on loobutud maksumärgistamata toodete ostmisest ning müügist, kuigi mingit vajadust või alust selleks ei ole.”

Seepärast soovitab Skoblov kasutada julgelt seadusega lubatud üleminekuaega, olemasolevad kogused ära müüa, vajadusel tavalaost juurde osta ning võtta järk-järgult kasutusele kange alkoholi maksumärkidega tooted. See ei pea toimuma üleöö.

Skoblovi sõnul tunnustab Viina Liit riigi ning maksu- ja tolliameti tööd alkohol maksumärkide kasutuselevõtmisel ja kinnitab, et igal juhul korrastatakse turgu selle sammuga. Edaspidi peaks olema välistatud olukord, kus kaubanduses on võimalik müüa alkoholi, mille pealt on jäänud alkoholiaktsiis riigile tasumata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing