PM: Tippametnik süüdistab keskparteid kimbutamises

11. juuli 2006, 08:36

Rein Porro leiab, et keskerakondlastest majandusministeeriumi juhid kangutasid ta lennuameti asejuhi kohalt lahti isikliku vimma pärast.

Eile hommikul sai pooljuhuslikult avalikuks majandusministeeriumi otsus koondada selle aasta augustist lennuameti asejuhi koht, kirjutab Postimees.

Ministeeriumi lennundusosakonna peaspetsialisti Andres Aruoja sõnul Porro lennuametist ei lahku, vaid jätkab sama määrusega loodaval vaneminspektori ametikohal. Porro ametipalk jääb samaks ja ka tööülesanded sisuliselt ei muutu.

«Tegelikult on asi nii, et kuu aega on avaldatud lennuameti peadirektorile räiget survet minu vallandamiseks,» lausus Porro. «See on keskerakondlik asjaajamine, loodeti, et lennuameti peadirektor teeb oma kätega kõik ära ja nemad ainult itsitavad.»

Porro sõnul tahtsid temast lahti saada ennekõike majandusministri nõunik Oleg Harlamov ja ministeeriumi kantsler Marika Priske.

Põhjuseks peab Porro lennuameti avastatud võltsinguid ja kehtetuid lendurilitsentse, mida amet on varasematel aastatel väljastanud. Porro sõnul võib üks tema suuremaid vaenlasi olla mitu traagilist õnnetust põhjustanud lennufirma Enimex.

Oleg Harlamovi sõnul leidis ministeeriumi sisejuurdlus, et Porro rikkus seadust, kui andis lennufirma Pakker Aviole loa külvata marutaudivaktsiini, kuigi firmal polnud selleks vastavat lennundussertifikaati.

Kantsler Priske kinnitas, et seaduserikkumise eest vastutab lennuameti juht ja tema otsustas Porro koha koondada.

Eesti Päevaleht on kirjutanud, et üheks Porro lahtikangutamise põhjuseks võib olla konflikt Tõnis Lepaga, kes varem töötas Copterline’is, viimased kuud on olnud aga majandusministeeriumi palgal. Lepp on aga juba mitu päeva haiguslehel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing