Sõerd: Eurorahade jaotuskavasid saab oluliselt parandada

11. juuli 2006, 10:16

Rahandusminister Aivar Sõerd peab ELi tõukefondide eraldatava raha jagamiseks koostatud 4 jaotuskava õnnestunuks, kuid arvab, et neid saab veelgi paremaks muuta

Reedel avalikustatud nelja valdkondliku rakenduskavaga jagatakse aastate 2007-2013 kokku 53,2 miljardit krooni. Parandusettepanekuid saab esitada 21. augustini.

Intervjuu Aivar Sõerdiga:

<b>Mis on nendes kavades oluline ettevõtjale?</b>
Ettevõtjate jaoks on loomulikult eelkõige olulised ettevõtluse infrastruktuuri arendamiseks ja inimressursi arendamiseks suunatavad toetused, kuna need mõjutavad kõige otsesemalt ettevõtete arenguvõimalusi: ettevõtted saavad suurendada oma tootlikkust ja viia ellu innovatiivseid projekte, koolitada oma töötajaid, jms.

<b> Mis on hetkel vajakajäämised, puudused, valesti mõistmised? </b>
Kindlasti vajavad edasi arendamist ja täiendamist kõik rakenduskavad. Nende omavahelist ja ka sisemist ühtsust ja seotust tuleb suurendada, märkimisväärselt on vaja panustada nii valdkondlike kui horisontaalsete indikaatorite väljatöötamisse - et meie sihid oleksid sisukad, asjakohased ja realistlikud. Samuti panustame sellesse, et tegevuste vahelist sünergiat ja kokkupuutekohti suurendada - samas võimalikke kattuvusi vähendades ja vältides.

<b> Mis on läinud loodetust paremini? </b>
Hästi on ennast õigustanud algusest peale struktuurivahendite planeerimisel võetud suund, et seda ei ole mõtet muust riiklike tegevuste planeerimisest eraldi teha - et EL toetuste kasutamist planeeritakse ühtse riigi eelarvestrateegia väljatöötamise raames.
Rakenduskavade koostamise protsessis on paremini õnnestunud kaasamise korraldamine. Üheltpoolt, oleme suutnud protsessi kujundada nii avatuks kui võimalik – teiselt poolt, väga suur on aga ka partnerite huvi kaasa lüüa. Kõige olulisem aga on see, et koostöö avalikkuse ja partneritega on muutunud sisukamaks - neilt tuleb häid mõtteid ja sisendit.

<b>Mis saab edasi? (Kui palju võivad rakenduskavad muutuda? Millest see sõltub? Kas ja kuidas saavad huvitatud ettevõtjad kavasid muuta, parandada?) </b>
Kuni augustini on võimalik kõigil huvilistel, sh ettevõtjatel avalikustatud rakenduskavade eelnõude põhjal neisse omapoolseid parandus- ja täiendusettepanekuid esitada. Kuna rakenduskavade kvaliteeti annab veel tõsta märkimisväärselt, siis loodame selles osas ka partneritelt tõsist ja sisukat tagasisidet ja sisendit.

Samal jätkub ajal töö ministeeriumide vahel kavade täiendamise ja parendamise suunas, eelkõige tegeletakse valdkondlike ja horisontaalsete indikaatorite arendamisega. Samuti ootame esimest tagasisidet Euroopa Komisjonilt (EK).

Partnerite ettepanekute, EK tagasiside ja hindamiste tulemuste põhjal võetakse augustis-septembris ette kavade põhjalik ülevaatus ja täiendamine, seetõttu kavad kindlasti muutuvad veel ja võimalik et kohati ulatuslikus mahus. Tuletame meelde, tegemist on eelnõude esimeste täisversioonidega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing