Alumiiniumihiiglase Alcoa kasum kasvas 62 protsenti

Romet Kreek 12. juuli 2006, 00:00

Alcoa kasum aktsia kohta kasvas 52 USA sendilt 85-le. Ettevõtte käive kasvas 19 protsenti, 7,96 miljardile dollarile. Tulemustes sisaldub

4 USA sendine erakorraline kulu aktsia kohta. Kulu on seotud uue USA töötajatega sõlmitud lepinguga ja streigiks valmistumisega, streiki aga ei toimunud.

Alcoa müüdud alumiiniumi hind kasvas kvartalis keskmiselt 38%. Nõudlus alumiiniumi järele kasvas lennuki- ja ehitusmaterjalide tööstuses.

Alcoa aktsia hüppas mais kahe aasta kõrgeimale tasemele, kuna oodati, et ettevõtet soovitakse üle võtta. Alcoa juhatuse esimees Alain Belda ütles, et temaga pole keegi läbirääkimisi pidanud. Ta lisas, et rekordkasumit pole enam oodata. "Alcoa aktsia langus peegeldab seda, et nad täitsid vaid prognoosi või jäid kergelt täitmisega hätta," ütles KeyBanki analüütik Kirk Schmitt. "Belda kommentaar, et Alcoale pole ülevõtjad lähenenud, tähendab seda, et selle ootuses aktsia ostjad on pettunud."

"Käibenumber tuli veidi kehvem, arvestades üllatavalt tugevat nõudlust auto- ja lennukitööstuses ning teistes sektorites," ütles Dover Managementi analüüsidirektor Christopher Wolfe. Analüütikud ootasid Alcoalt 8,01 mld dollarilist käivet.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing