Trimmerit laenutatakse muruniidukist enam

Eneken Laasme 12. juuli 2006, 00:00

Laenutamise tingimusteks on tagatisraha ja isikut tõendav dokument. Tagatisraha sõltub renditavast tööriistast, mida on võimalik ka päev ette broneerida. "Kliendil oleks mõistlik ette helistada ja uurida, kas masinat on võimalik saada selleks kuupäevaks, mil tööd tahetakse teha, ning kui suur on selle masina tagatisraha," soovitab OÜ Rendimeister müügijuht Christian Adami.

"Eraisikutel tuleb meie firmas reeglina maksta ettemaksu 1000-2000 krooni," hoiatab ka ASi Cramo Estonia klienditeenindaja Neeme Liivjõe.

Need aga, kes õigeks ajaks niidukit tagasi ei too, peavad maksma viivist 0,5-1% päevas mittetähtaegselt tasutud rendisummalt või tuleb kliendil, kes pole tööriista õigeks ajaks tagastanud, maksta renti ka lisapäevade eest.

"Meie firma pole küll kelleltki veel viivist küsinud," tunnistab Adami. "Kuna meil on muruniidukid rohkem marginaalse tähtsusega tooted, on kadunud kliendi otsimine ning tema käest raha välja nõudmine tihti kulukam kui muruniiduki väärtus."

Adamil on aga selliste klientide jaoks hoopis parem idee. "Eks me istutame siis neile muru vägivaldselt tagasi," ähvardab ta lõbusalt. Kui aga seade rendi ajal puruneb või varastatakse, peab rentnik tasuma rendiandjale sama seadme uushankehinna.

Enne töö algust soovitab Christian Adami selgeks teha, kumba tööriista on vaja: hein tuleks enne trimmeriga madalamaks teha ning siis muruniidukiga kallale minna.

"Muru niitmiseks tuleks kasutada muruniidukit ja jõhviga murutrimmerit, aga kui on vaja lõigata heina või putkesid, tuleks kasutada suurt võsatrimmerit, millele saab otsa panna kolmiktera," täpsustab OÜ Rentland arendusdirektor Peep Laanemets.

Tema hinnangul küsitakse muruniidukit keskmiselt 1-2 korda nädalas, trimmereid aga tihedamini, 5-6 korda nädalas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:08
Otsi:

Ava täpsem otsing