53 ettevõtet tahab saada infrastruktuuri arendamise toetust

Airi Ilisson 12. juuli 2006, 11:06

Kokku soovivad ettevõtted toetust saada 65 miljoni krooni ulatuses, samas kui eelarve on 25 miljonit krooni.

'Rahastamisotsused langetatakse 29. augustiks,' lausus Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) tegutsevate ettevõtete divisjoni direktor Allar Korjas.

Enim taotlusi laekus Tartu- ja Harjumaalt. Taotlusi esitanud ettevõtted tahavad infrastruktuuri investeerida kokku enam kui 148 miljoni krooni ulatuses.

Sellest 25–50% ulatuses saab küsida toetust EASi ettevõtluse infrastruktuuri arendamise programmist, ülejäänud 50–75% tuleb katta omafinantseeringuga. Minimaalne toetussumma on 100 000 ja maksimaalne 2,5 miljonit krooni.

Põhiosas Euroopa Regionaalarengu Fondist rahastatava toetuse maksmine 2006. aastal jätkub. Järgmise taotlusvooru tähtaeg on 15. september, vooru eelarve 32 miljonit krooni. „Kogemus näitab eelnõustamise soodsat mõju projektidele, seetõttu soovitan huvilistel enne projekti esitamist kindlasti lähima maakondliku arenduskeskuse või siis EASi poole pöörduda,” sõnas Korjas.

Ettevõtjad tunnevad infrastruktuuri arendamise vastu elavat huvi. Viimase aasta jooksul, 2005. aasta augustist alates, on oma taotluse esitanud 139, neist toetust saanud 93 ettevõtet ja rahastamisotsuseid tehtud 91 miljoni krooni ulatuses.

Ettevõtluse infrastruktuuri arendamise toetuse eesmärk on parandada ettevõtete tegevuskeskkonda, aidates kõrvaldada ettevõtlust takistavaid tehnilisi kitsaskohti. Toetuse abiga on ettevõtetel võimalik liituda tootmiseks vajaliku infrastruktuuriga ning ehitada torustikke, soojustrasse ja katlamaju. Samuti kuulub toetatavate tegevuste hulka platside, teede ja sildade ehitus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing