BP otsustas osaleda Rosnefti IPOl

12. juuli 2006, 11:41

Euroopa suurim naftafirma BP otsustas osaleda vene riikliku naftafirma Rosnefti aktsiate esmasel avalikul pakkumisel (IPO-l), kirjutas Financial Times.

Uudis tuli kaks päeva enne seda, kui Rosnefti aktsiate märkimisperiood läbi saab. Rosneft plaanib emissiooni käigus koguda 10-11,7 miljardit dollarit, mis teeks firma turuväärtuseks kuni 80 miljardit dollarit (980 miljardit krooni).

BP oli seni hinna tõttu kahtleval seisukohal, kuid oli teisipäeval juba veendunud, et võtab osaluse.

Rosnefti IPOt on saatnud kahtlused asjaolude tõttu, kuidas Rosneft omandas oma põhilised tootmisüksused pankrotti lastud Jukoselt. Möödunud kuul palus Jukos Suurbritannia finantsjärelvalvel (FSA-l) Rosnefti IPO tühistada. FSA teatas Jukosele, et laseb IPOl toimuda.

USA esindajatekoja liige demokraat Tom Lantos on kahtluse alla seadnud ka investeerimispankade JP Morgan Chase ja Morgan Stanley osaluse Vene riigifirma Rosnefti IPO korraldamisel. Lantos pidas küsitavaks, kas finantsinstitutsioonid, millel on ligipääs USA maksesüsteemidele, võivad teostada tehinguid varadega, mille üks riik on omandanud USA seadusi ja üldkehtivaid turunorme eirates.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing