EPL: Tartu ärimehed on avastatud arvevabriku tegevusest ärevil

12. juuli 2006, 08:34

Lõuna ringkonnaprokuratuuri vanemprokuröri Kaire Hänilese üleskutse ärimeestele tulla puhtsüdamlikult üles tunnistama on ajanud Tartu ärimehed ärevile.

Päevalehega vestelnud ärimehed ütlesid, et infosulg on tekitanud paljudes firmades ärevustunde, kuna teada ei ole ei täpset arvevabriku firmade nimekirja ega ka neid eilseks juba 12 inimest, kes on vahi alla võetud.

Keegi neist ei osanud nimetada oma tutvusringkonnast ühtegi ärimeest, kes oleks äkki kadunud ja ilmselt vahi alla võetud, kirjutab Eesti Päevaleht. See omakorda viitab võimalusele, et kogu arvevabriku oli rajanud vaid üks kitsam kuritegelik jõuk.

Kaire Hänilene kinnitas, et enamik firmasid, mille nimed uurimismaterjalist läbi jooksevad, tegelesid sellega teadlikult ja kindla eesmärgiga hiilida kõrvale käibemaksu maksmisest. Seetõttu ei ole võimalik, et firmade juhtkond ei olnud neist tehingutest teadlik.

“Momendil oleme endiselt versiooni juures, kus maksukuritegu on 12 miljonit krooni,” ütles Hänilene, ehkki ajakirjanduses on viidatud ka kuni 200 miljoni kroonisele maksupettusele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing