Laupäevast karmistuvad nõuded Tallinna taksojuhtidele

Airi Ilisson 12. juuli 2006, 15:35

Laupäevast Tallinnas kehtima hakkav uus taksoveo eeskiri näeb ette mitmed muudatused, teatas linn.

Linnavalitsus on viimastel kuudel võtnud teravama vaatluse alla Tallinna taksonduse korrastamise. Ühe muudatusena tuleb auto tagaklaasile paigaldada senisest suurema ¨riftiga eesti- ja inglisekeelne hinnakiri (¨rift tuleb suurendada 7 millimeetrini).

Samuti peab tagaklaasil leiduma sõitjatele vajalik informatsioon koos Tallinna abitelefoninumbriga 1345, kuhu saab ööpäevaringselt edastada kaebusi ja ettepanekuid.

Eeskirja kohaselt peab taksos olema metroloogilise kontrolli läbinud taksomeeter koos sellele sobiva printeriga ning rikkis taksomeetri või printeri puhul on sõitjal õigus tasumisest keelduda.

„Eeskirja muudatuse jõustumisest on plaanis senisest aktiivsemalt läbi viia kontrollreide, et tagada kehtestatud korra järgimine taksojuhtide poolt,” ütles Tallinna transpordiameti juhataja Andres Harjo. „Kontrollreidide läbiviimisel on olnud meile suureks abiks Kesklinna politseiosakond, kellega koostöö edaspidi kindlasti jätkub,” lisas Harjo.

Rakendatavad sanktsioonid näevad ette kuni 12 000 kroonist trahvi.

Tallinna Linnavalitsus on teinud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ettepaneku ühistranspordiseaduse muutmiseks, et täiendada taksoteenuse osutamise regulatsiooni.

Ettepaneku kohaselt saab taksoteenust osutada üksnes isik, kes omab isikustatud taksojuhi teenindajakaarti. Selle sisseviimine võimaldab linna hinnangul luua toimiva kontrollsüsteemi ja lihtsustab loodetavasti oluliselt maksuameti tööd.
Kaart tunnistatakse seaduserikkumise puhul kehtetuks ning ebaausad taksojuhid kaotavad võimaluse tegutsemiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing