PM: Mumbai rongipommid nõudsid üle 140 inimelu

12. juuli 2006, 08:24

Õhtuse tipptunni ajal India suurlinna Mumbai rongides plahvatanud seitse pommi röövisid elu vähemalt 140 inimeselt ning tekitasid vigastusi veel sadadele.

Võimud ei kahtle, et pommid õhkisid terroristid, kirjutab Postimees.

Kohaliku aja järgi kella poole seitsme paiku õhtul lõid 20 minuti jooksul lõhkenud seitse põrgumasinat rivist välja 18 miljoni elanikuga India rahanduskeskuse Mumbai rongiliikluse lääneliini. Esimese klassi vagunites plahvatanud pommid nõudsid esialgseil andmeil vähemalt 140 inimelu, kuid kardetavasti see arv kasvab.

Mumbai ja selle lähiümbruse ronge kasutab rohkem kui kuus miljonit inimest päevas.

«Plahvatus oli nii võimas, et arvasime, et meid tabas välk,» rääkis uudisteagentuurile AFP seitsmenda plahvatuse ise läbi elanud poepidaja Gopi Chand.

Võimude sõnul pole kahtlust, et rünnaku taga on terroristid. Esialgne kahtlus langes islamistidele, kes juba aastaid võitlevad India valitsuse vastu Kashmiri provintsis. India peaminister Manmohan Singh kutsus kokku julgeolekujuhtide erakorralise nõupidamise.

Uudisteagentuuri AP teatel ütles India siseminister kohalikule televisioonile, et neil oli informatsiooni peatsest rünnakust, kuid mitte selle ajast ega toimumiskohast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing