Sõerd: Eestile olulisim on sügisel avaldatav lähenemisaruanne

Airi Ilisson 12. juuli 2006, 12:52

Brüsselis EL rahandusministrite kohtumisel osalenud rahandusminister Aivar Sõerd ütles, et Eestile on olulisim eurotsooni laienemise teemaline arutelu.

Soome eesistumisaja esimesel rahandusministrite kohtumisel avaldasid ministrid toetust Soome eesistumise tööprogrammile, eraldi rõhutati majanduspoliitikate koordineerimist, käibemaksupaketiga edasi minekut, alkoholi aktsiisi ning finantsturgude jätkuvat integreerimist.

“Meile on muidugi olulised sügisel avaldatavad lähenemisaruanded ning sellele järgnev arutelu eurotsooni edasise laienemise, sealhulgas ka inflatsioonikriteeriumi üle,” märkis Aivar Sõerd.

Komisjon tegi kokkuvõtte ka reformitud stabiilsus- ja kasvupakti toimimise kohta viimase aasta jooksul. Komisjon hindas esialgseid kogemusi positiivseteks, kuid tõi välja probleeme ülemäärast eelarvedefitsiiti ennetavate meetmete järjekindlal rakendamisel.

Eesti osas rõhutas raport oodatust tunduvalt paremat tulemust 2005. aasta riigi rahanduse valdkonnas: valitsussektori eelarve ülejääk moodustas 1,6 protsenti SKPst. “Toetame komisjoni poolt esitatud seisukohta, et headel aegadel peab rohkem tähelepanu pöörama säästmisele ja seega vältima minevikus tehtud vigu,” ütles Aivar Sõerd.

Seekordsel ECOFIN nõukogu kohtumisel kinnitati ka Sloveenia eurotsooniga liitumine 1. jaanuarist 2007, vahetuskursiga 1 euro = 239,640 tolarit.

Esimest korda oli rahandusministrite laual arvamuste avaldamiseks Euroopa Investeerimispanga välislaenude mandaat. Üldiselt peeti õigeks pakutud suunda, kus EIP välislaenamine toetaks eelkõige Euroopa Liidu laienemise ja naabruspoliitika instrumente. Ministrid naasevad küsimuse juurde sügisel, kui soovitakse kokkuleppele jõuda ka tundlikumates aspektides nagu välislaenude kogumaht ning laenude geograafiline jaotus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing