PM: Falck on valmis üha rohkem politseid asendama

13. juuli 2006, 08:30

Falck on valmis võtma enda kanda osa kaadrinappuses vaevleva politsei ülesandeid, milleks valmiv korrakaitseseadus annab ka võimaluse.

Falcki avalike suhete juhi Andres Lemberi sõnul on arenenud maailmas süvenemas suund, et riik annab üha keerukamaid korrakaitselisi ülesandeid lepingu alusel üle erafirmadele, kirjutab Postimees.

Lemberi sõnul on Falckil näiteks liiklusjärelevalve teostamiseks vajalikud inimesed ja kogemused põhimõtteliselt olemas.

Siseministeeriumi sisejulgeolekupoliitika osakonna juhataja Marek Helmi sõnul kavatseb politsei ka edaspidi kasutada üldise turvalisuse tagamisel partnerite abi.

«Probleem on, et erafirmadel ei ole õiguslikku alust kõigi politsei ülesannete täitmiseks. Samuti nõuab liiklusjärelevalve vastavat ettevalmistust, mis tähendab, et ka erafirmad peaksid oma personali vastavalt koolitama,» rääkis ta.

Lahenduse peaks tekkinud olukorrale andma justiitsministeeriumis valminud korrakaitseseaduse eelnõu, mille üks peatükk käsitleb terviklikult avaliku korra kaitsmise ülesannete lepingu alusel delegeerimist erafirmadele.

Erinevalt praegusest abipolitseinike kaasamise korrast annab uus seadus lepingulistele erakorravalvuritele loa iseseisvamalt tegutseda ning ei eelda politsei juuresviibimist ja kontrolli.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing