SLÕL: Ain Seppiku pojad annetasid Keskerakonnale 600 000 krooni

13. juuli 2006, 08:44

Keskerakonna ühe juhtfiguuri Ain Seppiku pojad Siim ja Sulev annetasid teises kvartalis pärast isaga nõupidamist keskpartei kassasse kumbki 300 000 krooni.

Keskerakond sai tänavu teises kvartalis riigieelarvest toetusena ja eraisikute annetustena ligikaudu 5,7 miljonit krooni, kirjutab SL Õhtuleht.

Seppiku teada pole ta ettevõtjatest pojad varem parteid toetanud. Enne annetamist pidanud pojad isaga ka põgusalt nõu.

«Ütlesin neile, et maailmavaadet võib ikka toetada. Seda peab tegema ametlikult ja ausalt. Ma ise annetasin ka,» lisab isa. Tema andis oma parteile 20 000 krooni.

«Mu noorem poeg Siim on vandeadvokaat. Vanem poeg Sulev aga tegeleb ettevõtlusega. Erialalt on ta samuti jurist,» jätab Seppik vanema poja ameti siiski saladuseks.

SL Õhtulehe teada töötab Siim Seppik (27) advokaadibüroos Seppik Sirel. Ta tegutseb peamiselt äri-, kinnisvara-, ehitus- ja planeerimis- ning võlaõiguse valdkonnas.

Sulev Seppiku kohta on andmeid napimalt. Eesti Päevalehe andmeil on ta juurahariduse saanud Concordia Rahvusvahelises Ülikoolis ja veel kolm aastat tagasi töötas isa advokaadibüroos.

Keskerakonna teise kvartali tuluaruande kohaselt annetasid eraisikud parteile kokku 1, miljonit krooni. Suurim annetaja oli kinnisvaraärimees Hillar Teder 500 000 krooniga. Sama mees toetas 200 000 krooniga ka Isamaaliitu.

Lisaks annetustele saab Keskerakond ka riigieelarvest parlamendiparteidele ette nähtud igakuist toetust ligi 1,4 miljonit krooni ehk üle 4 miljoni krooni kvartalis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing